Благодійність, як стан душі: про роботу Благодійного фонду «Віталія Науменка»

16.09.2020

В наш буремний час дуже непросто жертвувати своїми інтересами заради співчуття та підтримки  інших людей. Це і є проявом людяності, на який, на жаль, здатен не кожен. Напевно саме через це благодійність завжди поважалася і вважалася однією з найвищих людських чеснот. Благодійність – це така людська риса, що належить до найбільших проявів гуманності. Це не лише прагнення поділитися грішми тих, хто їх має багато, з тими, хто їх потребує. Це такий специфічний стан душі людини, котрий є близьким до самопожертви.

Саме ці чесноти є частиною світогляду та життя Віталія Науменка. Протягом багатьох років скромний коростенський підприємець надавав адресну благодійну допомогу нужденним. Але з часом прийшло розуміння, що такі поодинокі акції не дають бажаного ефекту, потрібно власним прикладом залучати ширше коло однодумців, аби охопити більше нужденних людей. Так наприкінці 2014 року виник Благодійний фонд «Віталія Науменка». Основною метою діяльності Фонду є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства та окремих верств населення, що потребують допомоги. А місія Фонду полягає в тому, аби залучити до благодійної діяльності більше небайдужих людей з метою покращення життя соціально незахищених людей, родин.

Сьогодні Віталій Науменко в якості засновника та Голови Благодійного фонду практично весь свій вільний від роботи час спрямовує на допомогу різним верствам населення міста Коростеня. Отримуючи достовірну інформацію (завдяки щоденній роботі приймальні) безпосередньо від коростенців про існуючи актуальні потреби та проблемні питання, Віталій Науменко завжди знаходить можливість їх вирішити.

Пріоритетними категоріями коростенців для Благодійного фонду є діти, інваліди та люди похилого віку. Так протягом шести років поспіль Віталій Науменко вже надав різнопланову допомогу сотням коростенців (проблеми із здоров’ям, юридичні та побутові питання). Тисячі малозабезпечених коростенців та осіб з особливими потребами постійно отримують набори допомоги (одяг, харчі, побутові засоби). Тільки за 2019 рік близько 1500 осіб отримали допомогу від Благодійного фонду, а в 2020 році – вже 2000 людей.

Чуттєвою проблемою залишається забезпечення людей з обмеженими можливостями та пенсіонерів допоміжними засобами пересування. Таким чином за шість років майже тисяча людей вже отримали в безповоротнє користування інвалідні візки, ходунки та милиці покращеної конструкції. Що стосується молодих коростенців, то тисячі дітлахів, починаючі з 2015 року, залучаються до участі у масових заходах (Новорічні та Різдвяні вистави, акції до Дня міста). Саме у цих заходах, що протягом вже 5 років організовує та проводить Віталій Науменко, тільки у 2020 році взяло участь 3000 дітей, які гарантовано отримали подарунки.

Також окремої уваги заслуговує  межрегіональний Фестиваль єдиноборств «Юний патріот», який проводиться щорічно. Цей фестиваль щорічно збирає сотні борців, боксерів та каратистів з різних областей України. Співзасновником та постійним спонсором даного заходу також є Віталій Науменко. Саме фестиваль єдиноборств популяризує Коростень на рівні України, як місто, що прославляє спорт. Останні події у зв’язку з поширенням вірусу CОVID-19 на території Коростенщини підтвердили неготовність місцевої влади до надзвичайних ситуацій. І саме в цей критичний момент у ситуацію втрутився Благодійний фонд «Віталія Науменка». Працівникам лікарень, правоохоронних органів та рятувальній службі були передані тисячі масок та так звані «санітайзери» (антисептична рідина). На базі приймальні Фонду протягом чотирьох місяців для коростенців безкоштовно видавались медичні маски. І цей неповний перелік добрих справ говорить не тільки про свого роду громадянський подвиг однодумців, але створює підґрунтя, основу для нових звершень.

Благодійність, як стан душі: про роботу Благодійного фонду «Віталія Науменка»

Слід зазначити, що перелічена вище діяльність проводиться Віталієм Науменко ПОСТІЙНО та виключно за власні кошти. Географія діяльності – місто Коростень та Коростенський район. В цьому році у зв’язку з пандемією короновірусу та певними обмежувальними заходами Благодійний фонд отримує менше ресурсів від партнерів, тому було прийнято рішення спрямувати свої основні зусилля на більш вразливу верству населення – інвалідів (осіб з обмеженими можливостями). І це буде справедливо. В свою чергу ми вдячні долі, яка послала нам чудових партнерів – Благодійний фонд «Freedom Village» (США), Німецьку благодійну місію «Humanitare Hilfe Bielefeld», Благодійний фонд «Рука допомоги» (Данія).

Отже, усі ми люди, і життя у нас одне. Тому ми не повинні забувати про наших ближніх, які часто потребують нашої допомоги. Іноді вистачає навіть маленького знаку уваги. У цивілізованих країнах благодійність є нормою життя. Порядні люди вважають абсолютно природньо 10% свого часу або грошей спрямовувати на суспільно добрі справи.

І Віталій Науменко та його волонтери своєю громадською позицією та благодійною діяльністю, а також ОСОБИСТИМ ПРИКЛАДОМ доводять,  що завдяки власному бажанню та ресурсу ми спроможні принести радість та віру у завтрашній день тисячам коростенцям. А ще приємно, що Віталій Науменко власним прикладом заохочує до самоорганізації та соціальної відповідальності інших мешканців міста Коростеня.

Тож звертаємося до усіх суспільно активних людей, у яких є в серці бажання бути корисним та долучитися до добрих справ, – ми чекаємо на вас у Волонтерському центрі Благодійного фонду «Віталія Науменка», що знаходиться за адресою: місто Коростень, вулиця Шевченка 4-А. 

Люди чекають на нашу допомогу, а поєднавши зусилля – у нас вийде краще!

Читайте також: У масці та з особистою ручкою: «карантинні» правила для виборів-2020

newday.org.ua

Благодійність, як стан душі: про роботу Благодійного фонду «Віталія Науменка»