В Україні подорожчають ліки

02.10.2019

Ліки в українських аптеках можуть подорожчати на 15-30% до кінця нинішнього року, прогнозують експерти фармацевтичного ринку. Про це йдеться в сюжеті телепрограми “Подробиці тижня” в ефірі телеканалу “Інтер”.

“Мінімальний кошик, напевно, подорожчає приблизно на 5% до кінця цього року. Але коли ми з вами говоримо про ліки ексклюзивних, безперечно, там подорожчання може бути і більше – і 10%, і 15%”, – говорить член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Віце-президент Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Віктор Чумак прогнозує зростання цін на рівні 15%, а голова Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк допускає сезонне подорожчання ліків на 20-30%.

Серед причин подорожчання Олег Пендзин називає очікуване зростання витрат на житлово-комунальні послуги, оренду приміщень і заробітні плати. Що стосується нинішнього посилення курсу гривні до долара – воно не приведе до здешевлення імпортних ліків. “Всі імпортери закладають у вартість валютний ризик, курс близько 28 грн. за долар”, – пояснює Пендзин.

У телесюжеті також повідомляється про можливе зростання ціни на популярний седативний препарат “Корвалол” через те, що київська компанія “Фармак” намагається стати монопольним виробником цих ліків.

“Копійчаний “Корвалол”, який є чи не в кожному будинку, може подорожчати втричі. Один із заводів вимагає ексклюзивні права на препарат. Монопольну перевагу йому не надають – і саме це є гарантією низької ціни “Корвалолу”, – розповідають журналісти “Інтера”.

Читайте також: Як не купити фейкові ліки: поради від МОЗ

newday.org.ua