Обслуговування українською: мовний омбудсмен отримав уже 100 звернень про порушення закону

19.01.2021

Приблизно 100 звернень про порушення мовного закону, який зобов’язує обслуговувати клієнтів українською мовою, надійшло протягом 16–18 січня до мовного омбудсмена Тараса Креміня.

Про це він повідомив в ефірі телеканалу «Україна 24», передає the-village.

«Частину з них ми будемо оформлювати як скарги та вживати заходів держконтролю. Переважно вони стосуються інтернет-сайтів, реклами, вивісок. Була скарга, що хтось із керівництва ОСББ не хоче спілкуватися (українською – ред.) з жителями будинку. З кожним випадком ми будемо розбиратися та з’ясовувати, відправляти свої рекомендації», – сказав він.

Кремінь підкреслив, що в Україні кожен громадянин має право отримувати інформацію українською мовою.


Із 16 січня набула чинності стаття 30 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Згідно з нею мовою обслуговування в Україні є державна. Наприклад, у закладах харчування, магазинах, на заправках та інших сферах клієнтів мають обслуговувати українською мовою. Мову можна змінити лише на прохання клієнта.

У разі порушення закону мовний омбудсмен або його представник складає акт, після чого порушення мають усунути протягом 30 днів. За повторне протягом року порушення накладаєтсься штраф від 5100 до 6800 гривень, однак стягати штрафи почнуть лише з 16 липня 2022 року.

Читайте також: Червоних дипломів більше не буде

newday.org.ua