На залізничних переїздах Житомирщини оновлюють розмітку та знаки для підвищення безпеки

24.06.2026

У місцях однорівневого перетину залізничних колій та автомобільних доріг державного значення в Житомирській області проводять заходи для поліпшення безпеки.

Про це повідомляє Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області.

Дослівно: “Наносимо дорожню розмітку 1.12 (стоп-лінія), поновлюємо знак 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено», 1.31.1 – 1.31.6 «Наближення до залізничного переїзду»; 1.27 «Залізничний переїзд із шлагбаумом», 1.28 «Залізничний переїзд без шлагбаума», забезпечуємо достатню видимість”.

При перетині залізничних переїздів для водіїв та пішоходів існує головне спільне правило – неухильно дотримуватися сигналів світлофора, положення шлагбаума та вказівок чергових.

Згідно з Правилами дорожнього руху, водії можуть перетинати колії виключно в таких спеціально обладнаних місцях.

Зупинятися необхідно перед стоп-лінією, знаком «Стоп» (2.2), шлагбаумом або світлофором, якщо їх немає – не ближче ніж за 10 м до найближчої рейки.

Для пішоходів переходити залізничні колії можна виключно у спеціально обладнаних місцях: пішохідні мости, переходи, тунелі або переїзди. Ні в якому разі не можна використовувати колії, як пішохідні доріжки. Забороняється переходити або перебігати колії перед поїздом, що наближається, або якщо працює світлова чи звукова сигналізація.

newday.org.ua