Комісію з розподілу публічних інвестицій створять у Коростені

24.07.2025

У Коростені планують створити Комісію з питань розподілу публічних інвестицій міської територіальної громади.

Про це інформують у виданні Коростень.медіа.

Дослівно: “Публічні інвестиції – це кошти державного та місцевого бюджетів, а також гранти, які спрямовуються на створення покращення або реконструкцію оснащення та технічних засобів. Більше це стосується саме грантових коштів”, – розповіла на засіданні начальниця фінансового управління Людмила Бардовська.

За словами посадовиці, публічні інвестиції вводяться в нашій державі з 1 січня 2026 року. 

За інформацією Міністерства фінансів України, управління публічними інвестиціями, розроблене разом із міжнародними партнерами, передбачає чітке планування інвестицій на кілька років наперед та їхнє тісне поєднання з місцевим та державним бюджетом.

Реформа управління публічними інвестиціями, розроблена спільно з міжнародними партнерами, передбачає чітке визначення та стратегічне планування публічних інвестицій на середньострокову перспективу і їх максимальну інтеграцію у бюджетний процес; уніфіковані підходи до підготовки, оцінки та пріоритезації публічних інвестиційних проектів незалежно від джерел та механізмів фінансування; цифровізацію процесів та створення центрів експертизи як основні інструменти для підвищення спроможності органів всіх рівнів щодо управління публічними інвестиціями“, — йдеться у повідомленні.

newday.org.ua