Держслужбовці Житомирщини проходять підготовку до дій в умовах національного спротиву

11.08.2025

У Житомирі продовжується активна підготовка державних службовців до дій в умовах національного спротиву. Навчання організоване за участі інспекторів Центру національного спротиву, які проводять лекції та практичні заняття на різну тематику — від першої медичної допомоги до мінної безпеки.

Про це інформує пресслужба Житомирської ОВА.

Дослівно: “У критичних ситуаціях кожна хвилина може врятувати життя. Ми маємо бути готовими діяти злагоджено, впевнено та без паніки. Ворог не чекатиме, доки ми підготуємось, тому завдання кожного — завчасно опанувати знання й навички, які допоможуть захистити себе, своїх близьких та свою країну. Підготовка — це не лише про військову справу, а й про психологічну стійкість, вміння швидко приймати рішення та підтримувати один одного“, — зазначив начальника ЖОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Лопушанський.

Зазначається, що підготовчі курси передбачають 48 навчальних кредитів і поділені на етапи. Наразі заняття проходить перша група учасників.

Після лекцій відбуваються практичні відпрацювання, під час яких слухачі навчаються надавати першу медичну допомогу, зберігати спокій у кризових ситуаціях, правильно реагувати на мінну небезпеку та діяти в умовах бойових дій. Після завершення програми кожен учасник отримає сертифікат, що підтвердить здобуті знання та навички“, — зауважують у ЖОВА.

Додається, що подібні центри вже функціонують у 16 областях України. Основне завдання Центру — надати кожному базову підготовку: загальновійськові знання, вміння безпечно поводитися зі зброєю, використовувати засоби індивідуального захисту та володіти навичками тактичної медицини. Не менш важливим напрямом є навчання поведінці під час бойових дій, захисту населення та реагування на надзвичайні ситуації, спричинені війною.

Для роботи у Центрі вже відібрано 17 потенційних інструкторів, троє з яких успішно пройшли навчання у Військовій академії імені Петра Сагайдачного та отримали державні сертифікати“, — повідомляють у Житомирській ОВА.

newday.org.ua