Якби карантин не послабили, Україна б перемогла коронавірус – Володимир Паніотто

26.06.2020

Якби карантин в Україні продовжувався ще місяць, то кількість нових захворювань впала б до нуля чи до поодиноких випадків, заявив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто в інтерв’ю “Українському інтересу”.

За його словами, ймовірність захворіти зараз приблизно вдвічі вища, ніж під час суворого карантину.

На жаль, послаблення карантину люди сприйняли мало не як його повну відміну. До 21 травня прогноз і реальні дані збігалися, але потім почалося зростання. Наше дослідження показало, що 60% населення виходило з дому протягом тижня більше, ніж раз на день, сиділо постійно вдома лише 10%”, – наголошує Паніотто.

Він пояснює, що соціологія, зокрема, її напрямок, що займається здоров’ям, може прогнозувати розвиток тих чи інших пандемій. Для цього науковці використовують математичні моделі, які дають можливість точно перебачити майбутню ситуацію. Досить проста нелінійна регресійна модель на основі методології прогнозування з використанням життєвого циклу й так званої S-кривої досить непогано прогнозує ситуацію із захворюванням, не гірше, ніж складніші моделі.

Фото: uain.press

Читайте також: На Житомирщині більше тисячі абітурієнтів не прийшли на перше ЗНО

newday.org.ua

Якби карантин не послабили, Україна б перемогла коронавірус – Володимир Паніотто