Як “виживають” інвестора із Житомира: вночі – погроми, вдень – пікети

25.10.2019

25 жовтня в Одеській та Рівненській областях відкрилися дві нових АЗС UPG, і ніхто не чинить спротив, бо розуміє, що інвестор прийшов надовго і це нові робочі місця. До чотирьох тисяч людей працюють у ТОВ «Юпіджі» та групі компаній загалом в Україні. Це один із найбільших платників податків у Житомирській області. У 2019 році після звернень тисячі автовласників, які знають про екологічно чисте пальне Мозирського заводу, партнерство із Білоруською нафтовою компанією, мали відкрити нову АЗС і в Житомирі, на проспекті Незалежності, 29. Ділянку придбали на аукціоні і вона є приватною. Гроші від відкритих торгів перераховані у бюджет міста. Уже оголосили про набір людей на роботу, загородили територію, але частина мешканців сусідніх будинків не хоче навіть чути про будь-яке будівництво.

Вночі 24 жовтня на територію будівництва АЗС UPG у Житомирі увірвалися невідомі і розтрощили майданчик, зруйнували майже весь паркан на ділянці.
Як "виживають" інвестора із Житомира: вночі – погроми, вдень - пікетиЯк "виживають" інвестора із Житомира: вночі – погроми, вдень - пікети

Як "виживають" інвестора із Житомира: вночі – погроми, вдень - пікети

Люди, які оточили місцевість, закликали спалити, знищити юриста, охоронців та будівельників, жбурляли камінням, кричали, що мають тридцять «коктейлів Молотова», які готові спрямувати у вагончик. «Наступного разу візьмемо вила, так як вони не є холодною зброєю, а інвентарем, і будемо ними всіх колоти», – волали нападники. Перелякані працівники компанії та субпідрядника п’ять разів викликали поліцію.

На очах правоохоронців свавілля продовжувалося і ніхто не вживав заходів, щоб зупинити погром на приватній ділянці. «Порушень закону ми не бачимо», – відповідали, за словами будівельників, їм силовики.

Виходить, поліцейські не знають або вдають невігластво, що протидія законній господарській діяльності є кримінально караним діянням згідно із ст. 206 Кримінального кодексу (у тому числі погрози насильства над потерпілим або близьким йому особам, пошкодження чи знищення їхнього майна або захоплення цілісного майнового комплексу, його частини, будівель, споруд, земельної ділянки, об’єктів будівництва). Якщо ці дії вчинено повторно чи групою осіб або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров’я, або з пошкодженням чи знищенням майна, відповідальність за такі дії передбачено у вигляді штрафу від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 170000 гривень) або позбавленням волі на до п’яти років.

З приводу погроз та псування майна інвестор написав заяву у поліцію, але реакція на місці події шокує, бо за такою логікою закон один не для всіх. Відтак бізнес, який створює робочі місця, сплачує податки, зіштовхнувся із беззаконням сам на сам.

Після погрому, уже вранці того ж дня, група людей організувала акцію протесту під стінами Житомирської облдержадміністрації. Тут ніхто чомусь не порушив проблему законного захисту прав інвестора, відповідальності за скоєні злочини напередодні. Натомість під час зустрічі із представниками місцевої влади говорили про не проведення ТОВ “Юпіджі” оцінки впливу на довкілля, що є свідомим заплутуванням.

Оцінка впливу на довкілля передбачена законом, який введено в дію 18.12.2019 року. Так як земельну ділянку було придбано раніше, та, як результат, процес отримання необхідних дозвільних документів розпочато раніше, ТОВ “Юпіджі” отримало висновок державної екологічної експертизи (згідно з діючим на той час законом) до введення в дію Закону України “Про оцінку впливу надовкілля”. Згідно із ч. 3 ст.17 вказаного закону, висновки державної екологічної експертизи, одержані до введення в дію цього Закону, зберігають чинність та мають статус висновку з оцінки впливу на довкілля. Присутні правники на камеру боялися говорити, але поза очі зауважили: підмінюючи поняття, маніпулюють думкою суспільства, адже не кажуть, що товариство «Юпіджі» отримало висновок державної екологічної експертизи, який має статус висновку з оцінки впливу на довкілля.

Раніше ТОВ “Юпіджі” вдалося сісти за стіл перемовин із представниками місцевих мешканців. А от з активістами, які зацікавлені у продовженні війни, компромісу поки немає. В акціях протесту фігурують як місцеві мешканці, так і резиденти інших мікрорайонів, які представляються місцевими, а насправді лобіюють інтереси своїх активістських угрупувань. Нагадаємо: нещодавно під час отримання хабаря затримали активіста, який намагався сховати гроші у спідньому. Він також нерідко брав участь у пікетах буцімто з метою представляти інтереси громади.

Такі люди і підбурюють місцевих, аби отримати дивіденди для себе. «Наша цель – вначале максимально создать ажиотаж, раздраконить людей. Вообще неинтересно, есть ли документы у конторы, или нет. Главное, что мы начали пожар, а дальше по плану», – розповіли нашому журналісту активісти, які беруть безпосередню участь у написанні сценарію вже справжнього трилера на проспекті Незалежності.

Потім по черзі відправляють ніби не пов’язаних між собою людей до інвесторів і пропонують іти на діалог. Але щойно заходить мова про благоустрій території, соціальні проекти, чомусь запал в окремих активістів вщухає.

Відомо, що інвестор запропонував облаштувати територію поблизу, покращити благоустрій, створити 80 паркомісць із відеонаглядом, реалізувати інші проекти, запропоновані ОСББ. Інвестор уже встановив дитячий майданчик. Є намір підписати тристоронню угоду між Житомирською міською радою, ініціативною групою мешканців та власне інвестором про втілення спільно погоджених проектів із наданням гарантій у термінах та якості виконаних робіт. Але кожного разу зацікавлені особи намагаються ввести в оману, що буцімто є прогалини у документах інвестора.

Як "виживають" інвестора із Житомира: вночі – погроми, вдень - пікети Як "виживають" інвестора із Житомира: вночі – погроми, вдень - пікети

Інвестор встановив дитячий майданчик

ТОВ “Юпіджі” провело необхідні дії та отримало усі дозвільні документи для виконання будівельних робіт на земельній ділянці по просп. Незалежності, 29. Про це повідомив представник інвестора.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України надала дозвіл на виконання будівельних робіт, який є законною підставою для проведення будівництва. Група невдоволених мешканців неодноразово подавала позовні заяви до різних судових інстанцій (Богунського та Корольовського районних судів м. Житомира, Житомирського апеляційного адміністративного суду, Сьомого апеляційного адміністративного суду та ін.) з метою оскарження дозвільних документів на будівництво.

Усіма без винятку судовими інстанціями дії ТОВ “Юпіджі” та оскаржувані дозвільні документи визнано законними. Але через загрозу життю працівників та субпідрядників ТОВ “Юпіджі” не може здійснювати законні будівельні роботи у Житомирі на власній ділянці, що є тривожною ситуацією й для інших інвесторів чи бажаючих відкрити бізнес у Житомирі.

Джерело статті: Житомир-Онлайн

Читайте також: Вчителям Лугинського району нарешті виплатять зарплати: виділили кошти

newday.org.ua