Володимир Арешонков привітав поетесу Галину Цепкову з 75-річним ювілеєм

13.10.2021

Сьогодні, 13 жовтня, відома поетеса з Коростеня Галина Цепкова відзначає свій 75-річний ювілей. Привітав юбілярку і народний депутат України Володимир Арешонков. 

«Є скарби, що приховує земля в своєму лоні, а є такі, що на її поверхні, вони посеред нас. Найцінніші скарби кожної країни – це талановиті люди, які творять історію, культуру, духовність нації. Коростенська земля багата на такі скарби. Наша обдарована землячка, поетеса Галина Василівна Цепкова – саме такий скарб, безцінний духовний скарб древлянської землі, гордість нашого міста, яке прославляє своїм віршованим словом», – каже Володимир Арешонков. 

Галина Василівна має багато нагород та премій, дипломів і грамот різного рівня. Але головна її нагорода – визнання шанувальників її поетичного слова. 

Галина Василівна Цепова народилася 13 жовтня 1946 року в селі Вознесенське, нині Золотоніського району Черкаської області. В 1947 році сім’я переїхала в Коростень, з яким і пов’язала своє життя. По закінченню школи в 1964 році пішла працювати на завод «Жовтнева кузня». В цей же час у місцевій газеті «Радянське Полісся» почали з’являтися її вірші. В 1970 році вступила до Камінець-Подільського педагогічного інституту, який закінчила з відзнакою у 1974 році. Працювала вчителем російської мови і літератури на Тернопільщині, а з 1978 року — в Коростенській школі-інтернаті (нині ліцей 11).

У 1992 році вийшла перша поетична збірка «Надеюсь. Верую. Люблю». За першою збіркою вийшла друга — «Свет доброти» (1994) і третя — «Четыре осени года» (1995). У 1997 році Галину Цепкову прийняли до Національної спілки письменників України. У 1998 році виходить нова збірка «Знак долі — Терези», яка започаткувала новий етап творчості авторки — етап входження в лоно рідної мови. Затим збірка «Когда уходит лед» (2000), «Диво-сад» (2002), «Мы – не расстанемся» (2003), «Стихи из шкатулки» (2007), «Я хочу поведать миру» (2007). Наразі всі вчитуються у художнє слово Галини Василівни із її нових збірок – «Веры тонкая свечы», «Мої святині» та «Письма к весне», яка щойно вийшла друком.

Олеся Дейнега

Читайте також: Володимир Арешонков пообіцяв і надалі підтримувати Чемпіонат з футболу Коростенської громади 

newday.org.ua