В Житомирській області зростає захворюваність на бореліоз

15.05.2019

За останні роки в Житомирській області зросла захворюваність серед окремих професійних груп населення на кліщовий іксодовий бореліоз (хворобу Лайма).

Про це інформує Лабораторний центр МОЗ України Житомирської області.

Захворювання характеризується поліморфізмом клінічних проявів та є вагомою медичною проблемою з огляду на можливість ураження багатьох органів і систем. Серед найбільш характерних є ураження шкіри, нервової системи, суглобів, серця. При несвоєчасній діагностиці та без належного лікування хвороба має схильність до хронізації та призводить до тривалої непрацездатності, інвалідності, а іноді до смерті людини.

Захворюваності на хворобу Лайма притаманна сезонність, яка зумовлена біологією кліщів, їхньою активністю в період з квітня по жовтень. Передається хвороба через укуси, заражених збудником хвороби Лайма, кліщів.

До груп високого ризику інфікування Лайм-бореліозом відносяться робітники лісового господарства, мисливці, а також все населення при відвідуванні лісів, парків, присадибних ділянок в період активності іксодових кліщів.

В Україні на сьогодні склалася критична ситуація щодо хвороби Лайма в тих областях, які мають ліси. Тернопільським центром дослідження Лайм-бореліозу проводились вибіркові обстеження працівників лісогосподарств Тернопільської, Житомирської (у 2 лісогосподарствах), Закарпатської, Рівненської, Волинської і Сумської областей. Отримані результати свідчать, що серед обстежених 43% лісників Тернопільської, 58% лісників Житомирщини мають антитіла до борелій, які викликають хворобу Лайма.

Актуальність проблеми підтверджується виявленням випадків інфікування працівників лісового господарства на Житомирщині хворобою Лайма у поточному році. Станом на 10.05.19 р. ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» обстежено 582 працівника лісогосподарств в яких 129 (22,1 %) виявлені антитіла до борелій. Так, при дослідженні сироваток крові сучасним високочутливим методом імуноферментного аналізу (ІФА) – 34% робітників Ємільчинського лісгоспу, 32% – робітників Пулинського ЛГ, 15% – Олевського ЛГЗ, 21% – Нов-Волинського та інш. лісгоспів мали позитивні результати.

Вакцинація проти даної хвороби відсутня.

Тільки своєчасне обстеження та виявлення факту інфікування дає змогу лікарям інфекціоністам призначити лікування хворим і не допустити важких ускладнень.

Фото: сhaspolissya.com.ua

Читайте також: Вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасували.

newday.org.ua

tick-3483298_960_720-e1557841761557