В Україні з’явиться уповноважений із захисту державної мови

13.08.2019

Уряд України оголосив конкурс на посаду уповноваженого із захисту державної мови. Заяви прийматимуть до 30 серпня. Чим займатиметься посадовець розповів громадський діяч Роман Матис, інформує Gazeta.ua.

“Зможемо звертатися до нього щодо порушення всіх мовних прав. Можна напряму йти до поліції чи суду, але виникають проблеми з процедурою. Омбудсмен допоможе звернутися правильно. Вкаже, як зґенерувати потрібні запити до органів і служб щодо усунення причин виникнення конфліктної ситуації, щоб вона більше не повторювалась. Відповідатиме за забезпечення мовних прав українців в Україні. Контролюватиме виконання мовного закону органами виконавчої влади“, – повідомив Роман Матис.

Подібні посади існують в інших країнах. Буває, що разом із уповноваженим ще є посади мовних інспекторів.

“Різниця в тому, що уповноважений лише реагує на звернення громадян, а інспектор сам може ініціювати перевірку дотримання мовного законодавства. У нас у проекті закону були мовні інспектори. Але опоненти зробили з цього лякалку. Наче будуть ходити загони молодиків і утискати російськомовних. Ми були змушені прибрати це, щоб набрати достатню кількість голосів”, – розповів він.

Фото: volynnews.com

Читайте також: В Україні хочуть створити Службу фінансових розслідувань

newday.org.ua