В Україні створять Офіс пацієнта
Міністерство охорони здоров’я планує створити Офіс пацієнта. Про це повідомила міністр Зоряна Скалецька.
“Діяльність буде пов’язана з тим, щоб усі звернення, комунікації здійснювалися не через вулицю, дзвінки, а через один структурований інструмент, точку входу. Офіс пацієнта очолить міністр. Також у ньому буде секретаріат, який організовуватиме його роботу. Це буде та точка комунікації, з якої потім виходитимуть усі необхідні для пацієнтів рішення, системні зміни“, – сказала вона.
Пріоритетом роботи міністерства також буде безпека пацієнта, захист його прав, пише “Інтерфакс-Україна”. Є перелік прав, яким приділятиметься особлива увага. Йдеться про право на превентивність захворюваності, доступність медичної допомоги та інші.
“Також це інформована згода, право вибору, зокрема лікаря, методів профілактики, діагностики. Право на конфіденційність, право захищеності. Право на повагу часу пацієнта (мається на увазі черга на лікування або оперативне втручання). Право на допомогу, яка відповідає стандартам якості. Право на безпеку, на доступність сучасних технологій, зокрема, це доступність інноваційних ліків. Право на усунення сильного болю, найбільш гостро це питання стоїть для паліативних пацієнтів. Також має бути приділена максимальна увага потребам пацієнта. Право на скаргу, на відшкодування збитків. Цей інструмент є, але з ним потрібно працювати”, – пояснила Скалецька.
Робота над забезпеченням таких прав триває, і деякі рішення можливо втілити найближчим часом, сказала міністр.
Читайте також: Які медичні дослідження є безкоштовними для українців?
