В Україні можуть заборонити поліетиленові пакети: чи по кишені жителям Житомирщини штрафи?

30.01.2019

В Україні можуть заборонити поліетиленові пакети. Відповідний законопроект вже внесли до Верховної Ради. Пропонують заборонити реалізацію пакетів у магазинах, павільйонах та інших об’єктах роздрібної торгівлі, пише racurs.

 Йдеться про надлегкі та легкі пакети, за винятком біорозкладних та надлегких пластикових пакетів, призначених для пакування свіжого м’яса, риби, сипучих продуктів. Також у законопроекті пропонується обов’язкове маркування пластикових пакетів.

Штраф за реалізацію таких пакетів пропонується встановити у розмірі 500% від вартості одержаної для реалізації партії товару, виконаної роботи, наданої послуги, але не менше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також передбачені штрафи за використання пакетів з невідповідним маркуванням.

Законопроект внесли, так як поліетилен становить загрозу для екології як України, так і всієї планети. Переробляти його складно, а ще складніше, щоб пакети дійсно потрапляли до пунктів переробки, а не викидалися на смітник. У ґрунті такі пакети можуть розкладатися століттями. При цьому виділяються шкідливі для навколишнього середовища та здоров’я людей речовини.

Фото: gazeta.ua

newday.org.ua

882673_1_w_1200