Понад 860 тисяч жителів області вже визначилися із сімейним лікарем

30.01.2019

У рамках впровадження медичної реформи, що розпочалася з первинної ланки, жителі Житомирщини продовжують обирати сімейного лікаря та підписувати декларації. Наразі з’явилася технічна можливість укладати декларації з лікарями понад рекомендовану кількість, затверджену Міністерством охорони здоров’я України, – пише Час Полісся. 

Станом на 28 січня 2019 року на Житомирщині вже 862 тисячі 215 жителів області обрали свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. У Національній електронній системі охорони здоров’я «eHealth» зареєструвалися 74 лікаря Житомирської області та 833 медичні заклади. Загальний відсоток підписаних декларацій в області становить майже 70%.

Нагадаємо, рекомендований оптимальний обсяг практики для терапевта становить 2000 декларацій, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900. Проте з 10 січня 2019 року лікарі мають технічну можливість укладати декларації понад оптимальну кількість. Як інструмент балансу вводяться також коригувальні коефіцієнти. Ці зміни були внесені до електронної системи відповідно до Постанови КМУ від 18 грудня 2018 року.

Загальноукраїнська кампанія з вибору сімейного лікаря триває. Якщо ви ще не обрали лікаря, зверніться до медичного закладу та підпишіть декларацію з лікарем. У найближчому майбутньому лише сімейні лікарі (терапевти та педіатри) виписуватимуть направлення до вузьких спеціалістів, обстеження та консультацію в яких можна буде пройти безкоштовно лише за наявності направлення.

Фото: in.ck.ua

Читайте також: У Коростені в школах до п’ятниці оголосили карантин. 

newday.org.ua

лікар