В Ігнатполі на зустрічі за участі народного депутата Володимира Арешонкова вирішували важливі питання громади

07.03.2019

Децентралізація, освітня та медична реформи, вікна в школі, соціально-економічний розвиток і подальше життя – в Ігнатполі пройшла зустріч мешканців за участі народного депутата України Володимира Арешонкова.

Сьогодні майже в кожному населеному пункті нашої області проходять зустрічі посадовців міської та районної рад, районних держадміністрацій, голів ОТГ з жителями, де підбиваються підсумки роботи минулого року та обговорюються плани на цей рік і подальші періоди.

Такі зустрічі останніми днями проходять і на Овруччині. Загалом на сьогодні в Овруцькому районі вже діють дві об’єднані територіальні громади: Овруцька та Словечанська. До них увійшло чимало ближніх сіл. Є сільські ради, які працюють самостійно, і яким виживати без фінансової підтримки не так і легко. Поки самостійно працює і Ігнатпільська сільська рада, але громада селища вже незабаром має визначитися відповідно до реформи децентралізації про подальші свої кроки: чи приєднуватися в якусь громаду, скажімо, Овруцьку чи Коростенську, або створювати власну ОТГ. Цього вимагає закон: окремо сільські ради мають право існувати лише до кінця наступного року. Саме про це в доступній і досить зрозумілій формі  й розповів жителям Ігнатполя нардеп Володимир Арешонков.

–У 2020 році по всій країні завершиться адміністративно-територіальна реформа і буде остаточно створено об’єднання громад, – спілкуючись з ігнатпольцями, каже Володимир Юрійович Арешонков. – Сьогодні державні фінансові потоки розподіляються так, що це останній рік, коли сільські ради фінансуються державою.  З наступного року фінансування відбуватиметься виключно в межах ОТГ. Ви можете ні до кого не приєднуватися, але маєте створити свою окрему громаду і чітко розуміти: ви залишаєтесь без державної підтримки:  ні на зарплати, ні на утримання і розвиток. Все за власні податки та збори. Раніше кошти державою розподілялися таким чином, що 80% податків і зборів ішли у центральний бюджет і лише 20% залишалися на місцях. З реформою децентралізації вже буде 50%/50%, а через років 2-3 конфігурація поміняється. 20%  – у центральний бюджет на утримання армії, оборону, атомну енергетику і деякі інші важливі державні аспекти, а 80% – громадам.

Володимир Арешонков нагадав, що вже зараз важливо зробити вибір і почати розвиватися та отримувати кошти. Тому ігнатпольці мають вирішити: чи створити власну ОТГ, чи приєднатися до Овруцької громади.  Якщо довго думатимуть, то їх приєднають автоматично.

Зупинився у своїй промові Володимир Арешонков і на питанні дороги М-21, яка за його сприяння вже почала будівництво від кордону у Виступовичах, але ще залишається великий обсяг робіт. В Житомирі у жовтні цього року має пройти важлива українсько-білоруська зустріч за участі президентів України та Білорусі, а також високопосадовців. Те, що білоруси їхатимуть по цій дорозі (яка пролягає і через Ігнатпіль) вже сьогодні спонукає до вирішення питання капітального ремонту дороги державного значення. До цього максимум зусиль прикладатиме нардеп Арешонков.

Цікавили селян і питання освітньої і медичної реформ, соціально-економічного розвитку, благоустрою, заміни вікон в школах. Всі питання взяті до відома та будуть вирішені найближчим часом, пообіцяв народний депутат.

Із зали звучало багато подяк на адресу Володимира Юрійовича, зокрема і за допомогу, в тому числі і фінансову, на проект по водогінній мережі. Також вже в березні має втілюватися проект по заміні 12 вікон у 4-х класах місцевої школи.

Ігнатпільська школа завжди славилася своїми творчими, талановитими та професійними педагогами, тож Володимир Арешонков по закінченні зустрічі подарував цьому навчальному закладу ноутбук.

Також із жителями під час зустрічі поспілкувалися та відповіли на хвилюючі питання голова Овруцької райдержадміністрації Юрій Дивинський, очільник Овруцької райради Віталій Китиця та сільський голова Ігнатполя Павло Рафальський.

До речі, представник громади в залі заявила, що вже зібрано 610 підписів громадян про приєднання до Овруцької громади (населення близько 1700). Тож наступні зібрання вже можуть показати, яку ж долю для свого мальовничого селища та його жителів оберуть гостинні та щиросердні ігнатпольці: приєднаються до громади чи створять власну.

А народний депутат Володимир Арешонков обов’язково їм допоможе і підтримає будь-яке їхнє рішення – рішення поліської громади Ігнатполя!

Олеся Дейнега

Читайте також: У Коростені з нагоди 30-річчя виведення військ з Афганістану за підтримки Володимира Арешонкова відбулося урочисте зібрання.

newday.org.ua

53093784_2172478486397721_6645891171010740224_n