У Коростені з нагоди 30-річчя виведення військ з Афганістану за підтримки Володимира Арешонкова відбулося урочисте зібрання

08.02.2019

Медалі та ордени, рукостискання побратимів, гучні оплески та щирі слова вдячності за героїзм, патріотичні пісні гурту «Контингент» – у Коростені з нагоди 30-річчя виведення військ з Афганістану за підтримки народного депутата України Володимира Арешонкова відбулося урочисте зібрання.

У ці лютневі дні ми відзначаємо пам’ятну подію – 30 років виведення військ з Афганістану. На Коростенщині, Лугинщині, Олевщині та Овруччині розпочався тиждень урочистих заходів зі словами вдячності воїнам-афганцям, воїнам-інтернаціоналістам за їхній подвиг, та вшанування славної пам’яті тих, хто не повернувся з тієї війни.

За підтримки народного депутата України Володимира Арешонкова урочисті заходи проходять в усіх районах нашого північного регіону. 8 лютого у Коростені в палаці культури відбувся святковий захід за присутності ветеранів Афганської війни, їх рідних та всіх небайдужих.

–Дорогі наші афганці, наші воїни, – низько вклоняючись, каже депутат Верховної Ради України Володимир Арешонков. – Прийміть від нас усіх слова величезної вдячності за те, що зробили тоді, що робите сьогодні. За патріотизм та приклад справжньої любові і поваги до рідної України. Сьогодні країна залишається в дуже непростій ситуації. І сьогодні від вашої життєвої, громадянської позиції залежить, якою буде вона завтра. Закликаю усіх об’єднатися навколо цих людей і навколо того, що може робити нашу країну сильною, міцною, незалежною державою. Спасибі вам, дорогі ветерани Афганської війни, воїни-афганці, воїни-інтернаціоналісти. Ми пишаємося вами! Ми поруч із вами!

Зі святкової сцени цього дня лунало багато щирих подяк, вшановували болісно тих, хто не повернувся з війни або пішов із життя за станом свого здоров’я… Чуйні слова звернень до побратимів у залі звучали від голів спілок ветеранів Афганської війни та воїнів-інтернаціоналістів  з Коростеня, Овруча, Лугин, Олевська, Народич та Житомира, представників міської та районної влади. 

Володимир Арешонков вручив грамоти Верховної Ради «За заслуги перед українським народом» голові Коростенської міськрайонної спілки ветеранів Афганської війни та воїнів-інтернаціоналістів Олександру Ситніку та члену правління цієї організації Сергію Очерклевичу. Десятки ювілейних медалей та орденів під оплески отримали воїни військового конфлікту в Афганістані з Коростенщини, де більше 3-х тисяч українців загинуло чи вважаються зниклими безвісти.

Цього дня своїми піснями учасники народного аматорського гурту патріотичної пісні «Контингент» із Полтавської області, нагадали присутнім про страшні 9 років у горнилі війни. «Салам, бача», «Зеленая фуражка», «Степом, степом…», «Калина», «Журавли», «За пацанов…» –  ці та багато інших пісень гурту «Контингент» не одну годину народжували гучні оплески та не одну чуйну сльозу. Також своїми українськими піснями порадував усіх і соліст з міста Лубни Анатолій Куценко.

«30 років… Виведення військ з Афганістану… За цими роками і словами стоїть період великого болю, страждання, великого героїзму…Це ціла епоха – страшні і відважні сторінки», – зазначив нардеп Арешонков, якому за такий урочистий захід та патріотичні музичні виступи дякували воїни-афганці.  А хлопці гурту «Контингент»дякували за те, що Володимир Юрійович «сьогодні у цій залі зміг зібрати велику родину, через 30 років».
 Олеся Дейнега 

newday.org.ua

DSC_0025