Україна подала офіційну заявку на включення борщу до спадщини ЮНЕСКО

31.03.2021

Міністерство закордонних справ України подало офіційну заявку для включення борщу до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Заявка являє собою досьє, яке складається з понад 700 сторінок доказів того, що борщ походить з України та широко споживається по всій країні.

«Коли ви заходите в ресторан за кордоном, то швидше за все в меню ви побачите «Борщ (російський суп)». Коли я дізнався про це, зрозумів, що треба захищати борщ, бо мова не просто про їжу, а про культурної ідентифікації нації», – сказав шеф-кухар Євген Клопотенко, ініціатор офіційного визнання борщу українською національною стравою.

Розгляд заявки триватиме два роки. Продовж цього часу Україна має продемонструвати, що борщ є цінністю для всієї країни – проводити Фестивалі борщу та ТВ-шоу про борщ, створювати Борщові вулиці та встановлювати пам’ятники борщу, пояснює Клопотенко.

У жовтні 2020 року борщ внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. А у лютому 2021 року американське видання CNN включило український борщ в свій перелік 20 найсмачніших супів світу.

У списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО вже є український петриківський декоративний розпис, традиція косівської розписної кераміки та козацькі пісні Дніпропетровської області.

Читайте також: Художниця з Малина Олександра Бадзим: «Мої картини поїхали в США, Італію, Гонконг…»

newday.org.ua