130 продуктових наборів роздали у Житомирі від Гуманітарного центру з Вашингтону

25.01.2023

130 малозабезпечених, багатодітних сімей, родин-переселенців, а також тих, які втратили годувальника на війні, отримали продуктові набори від Гуманітарного центру з Вашингтону. Їх видавали в житомирському ліцеї №24. Це спільний проєкт із закордонними благодійниками, розповіла Суспільному директорка ліцею Ганна Дудік.

За її словами, цей благодійний проєкт здійснюється завдяки гуманітарному центру українського православного собору святого Андрія, що у Вашингтоні. Вони його фінансують.

Очільник гуманітарного центру у Вашингтоні Володимир Штеляк розповів про історію створення гуманітарного центру.

“Коли почалася війна, ми при нашому соборі зорганізували гуманітарний центр. З початком створення центру ми щоразу намагаємося підтримувати людей по нашим можливостям”, – каже Володимир Штеляк.

Волонтерка з гуманітарного центру у Вашингтоні Олена Пул розповіла, що наразі центр допомагає багатьом регіонам України.

“Наша допомога іде у різних форматах. Наразі у нас новий проєкт – це передача продуктових наборів людям, які цього потребують. Ми розпочали цю програму з Житомира. Чому з Житомира? Чому саме ліцей №24? Тому що я сама народилася у Житомирі і закінчила цей ліцей. Це мої вчителі. Люди, з яким я вчилася. Тому у нас не було сумнівів, що ці люди зроблять роботу справедливо і наддадуть допомогу тим, хто її потребує”, – каже Олена Пул.

“Соціальна служба ліцею вибирала сім’ї, яким потрібна допомога, – розповідає директорка житомирського ліцею №24 Ганна Дудік. – Цей проєкт розповсюджується не тільки на учнів нашої школи. А і на учнів 20 школи. У нас три перших класи навчаються. Дитячі садочки: № 73, 25 і 68. І таким чином ми змогли зробити 130 продуктових наборів. І це буде суттєва допомога для людей, сімей, які цього потребують”.

Ганна Дудік показує продуктові набори і розповідає, що у кожному наборі обов’язково є хліб і батон, мука, крупи гречана і рисова. Є два кілограми макаронів та кілограм вермішелі, олія, тушкованка, цукор, ковбаса, сир, печиво, солодощі. Кожен набір коштує в межах 1200 – 1300 гривень.

Ніна Абдельрахман – переселенка з Харкова. Приїхала до Житомира пів року тому.

“Останньою краплею були літаки, коли вони почали літати і скидати бомби. Ми це чули. Ми жили тиждень у підвалі. Молодшому був місяць тільки від народження. Ми тоді сильно перелякалися. І там знаходитися вже було неможливо”, – розповідає Ніна Абдельрахман і додає, що що таку допомогу отримує вперше.

“Я у такому захваті, – каже Ніна Абдельрахман. – Я ще не отримувала такої допомоги. І ковбасу, і дітям смаколики. Я дуже вдячна, бо це дуже велика допомога. Зараз, враховуючи ціни, які у нас в магазині, то це дуже дороговартісний для нас набір”.

Житомирянка Інна Городня за допомогою прийшла з сином та тестем. 16 травня її чоловік Юрій загинув на війні в Попасній. За словами батька Юрія, Віктора Городнього, вже дев’ять місяців родина не може повернути тіло чоловіка.

“Там зайнята територія ворогами, – каже Віктор Городній, – і ми не можемо навіть рештки забрати, бо тіла немає. Загинув жахливо наш син”.

Дружина загиблого військовослужбовця Інна Городня сказала, що без годувальника її родині дуже важко.

“У мене лишилася дитина один рік і дев’ять місяців. Я ходжу на роботу, щоб підняти її на ноги. Держава нам нічим не допомагає. Тому ми прийшли усією родиною, щоб отримати допомогу, тому що будь-яка допомога є вагомою. І ми дуже дякуємо, що є такі люди. Є донори, яким ми небайдужі”, – каже Інна Городня.

newday.org.ua