У Лугинах закрили СІЗО та звільнили 6 в’язнів

29.07.2019

У Лугинах Житомирської області через невідповідність вимогам національного та європейського законодавства припинили функціонування СІЗО, а в Коростенській виправній колонії №71 з дисциплінарного ізолятора «звільнили» 6 в’язнів, поміщених туди безпідставно, передає news.dks.com.ua.

  Про це 26 липня повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області з посиланням на начальника відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури Житомирської області Артема Івкова, – зазначає zhitomir.info.

  «Під час перевірок установлено факти незаконного та необґрунтованого накладення на засуджених дисциплінарних стягнень у вигляді поміщення в дисциплінарний ізолятор і, відповідно, їх незаконного поміщення до ДІЗО. Зокрема, у державній установі «Коростенська виправна колонія (№71)», у порушення вимог КВК України, до ДІЗО необґрунтовано поміщено 6 в’язнів. За принципової позиції прокуратури області незаконно поміщені до дисциплінарного ізолятора засуджені звільнені, їх конституційні права поновлені», – інформує прокуратура.

  У пресслужбі прокуратури уточнили, що у дисциплінарному ізоляторі в’язні відбували “внутрішнє” покарання, однак після перевірки підстав для такого кроку вони були відпущені до своїх камер.

  «Крім цього, завдяки прокурорському реагуванню, у Лугинському районі припинено функціонування одного ізолятора тимчасового тримання, який не відповідає вимогам національного та європейського законодавства», – йдеться в публікації.

  Сайту пояснили: приміщення єдиного на весь Лугинський район СІЗО мале за розміром і старе, і його тимчасово закрили для приведення до європейських стандартів.

  «Наповнюваність цього СІЗО невелика, тож поки підозрюваних доставляють у слідчі ізолятори сусідніх районів», – пояснили у пресслужбі.

  За даними прокуратури, у першому півріччі 2019 року спостерігаються позитивні тенденції щодо додержання законів персоналом органів пробації. Зокрема, зменшено кількість розшукуваних осіб, які ухиляються від відбування покарання, не пов’язаного з позбавленням волі. Також у другому кварталі цього року зменшилася кількість рецидивної злочинності серед засуджених осіб, які перебувають на обліку в органах пробації Житомирської області.

Читайте також: У Бердичеві поліція розшукує валютного шахрая

newday.org.ua

b08b115eddf0b01c33fbe5a4387c7e9a_L