У Гошові відбувся Перший овруцький фестиваль автентичної культури української шляхти

20.06.2019

16 червня, на Святу Трійцю, у мальовничому поліському краї на Овруччині – у Гошівському старостинському окрузі відбулося грандіозне історичне дійство – Фестиваль автентичної культури української шляхти. Поліські шляхтичі з’їхалися цього дня звідусюди до Гошова, аби вшанувати, святкувати, позмагатися співами, почастуватися і гарно провести час.

З самого ранку Гошів святкував. На цю історичну землю, де люди шляхетного роду, завітали земляки, посадовці, друзі та рідні, сусіди, а також відомі артисти, виконавці народних пісень.

Святкування розпочалися з пам’ятного молебню біля Пам’ятника землякам, які стали жертвами політичних репресій та загиблим у війнах і військових конфліктах.

На всіх охочих на території сільського парку та центральної вулиці під час відзначення фестивалю та святкування Дня села чекали цікаві розважальні й корисні локації – виставки культури та художніх робіт, майстрів овруцької землі; тут пригощали смачною кашею із польової кухні, люди танцювали під мелодійні звуки троїстих музик, щиро спілкувалися й вітали один одного з багатьма святами – цього недільного червневого дня відзначалося не лише велике церковне свято, а й нове державне – День батька, а також День медичного працівника.

Родзинкою святкувань став сам Фестиваль автентичної культури української шляхти, ініціатором якого є вихідець з Гошова, перший віце-президент громадської організації «Земляцтво житомирян» Віктор Барановський. Понад 20 колективів приїхали представити свою творчість та мистецтво. Гучними оплесками присутні одарювали кожен виступ, підспівуючи з виконавцями відомі українські народні пісні під звуки народних інструментів.

Також під час фестивалю української шляхти жителі та гості села могли долучитися  до самобутніх шляхетних традицій.

Щирими оплесками вітали люди учасників та переможців фестивалю. Подяками та грошовими преміями були нагороджені: Микола Шелест із Потапович, дует «Горлиця» із Коренівки, тріо «Берегині» –Шоломки, аматорський ансамбль «Дивоцвіт» – Гошів, фольклорні ансамблі: «Україночка» – Велика Фосня, «Левковичанка» – село Левковичі, «Любисток» – Васьковичі, «Берегині» – село Заськи, «Берегиня» – село Недашки, «Вербиченька» – Велика Хайча, «Берегині» – село Стугівщина, «Калинонька» – село Черепин.

Ще гарячішими оваціями зустрічали переможців фестивалю у різних номінаціях. Так, у номінації у конкурсі  української народної пісні – «Фольклорні самобутні українські народні пісні, автентичний фольклор (хори та ансамблі)» переміг колектив «Божедар» з села Гошів, а у тій же номінації серед солістів, дуетів та тріо – співачка Віра Воробей зі Словечанської ОТГ.

Гучно лунало слово «Дякуємо!» під час фестивалю на адресу народного депутата України Володимира Арешонкова, за фінансової підтримки якого відбулося це велике історичне дійство.

–Дякую за можливість, яку надав сьогодні Всевишній нам усім – зустрітися, вшанувати один одного, привітати та побажати усім Божої благодаті. Сьогодні зібрали нас Гошів і той фестиваль, який започатковано за допомоги багатьох мудрих і розумних людей, серед яких представники земляцтва. Ми вдячні за цей гарний фестиваль – етнографії, історії, родів старовинних, шляхетних, тих, які будували цю історичну землю, – вітаючи усіх зі святами, сказав Володимир Арешонков.

Володимир Юрійович нагородив учасників та переможців фестивалю, а також відзначив учасників АТО Гошівського старостинського округу.

…Десь смажився шашлик, на іншому боці діти стрибали на батутах та кружляли на карусельках, хтось купував якісь цікаві речі на виставках власних робіт… А святкування продовжувалися далі – і повільно перекочувалися вони у відзначення Дня села Гошівського старостинського округу, під час якого відбувся чудовий концерт, було вшановано та нагороджено  старожилів села та його наймолодшого мешканця, іменинників, а також сім’ї, які святкують річницю весілля та вчителів, які знаходяться на заслуженому відпочинку. Вісім випускників Гошівської школи в цей день отримали свідоцтва про закінчення базової середньої освіти.

Представниці бібліотечної галузі громади продемонстрували красу традиційного народного українського вбрання у «Фольк-дефіле».

Урочисто цього дня у Гошові було відкрито і кімнату-музей «Одного класу» у Гошівській філії ОЗО «Овруцький ЗЗСО № 1».

…Сонячне проміння вже не таке спекотне і нещадне, а Гошів святкує. Концерт гостей з Києва додав ноток нового та музично «смачного». Присутніх порадували виступи народної артистки України Світлани Мирводи, артиста естради, гумориста Михайла Герасимчука, заслуженої артистки України Каріни Карасьової. 

До пізнього вечора музика лилася цим гарним овруцьким краєм, а разом з нею і рідна мова, чуйне українське слово, що лише твердило: тільки квітуче майбутнє у такої пісенної та мистецької країни!

Олеся Дейнега 

Читайте також: У Коростені відбулася Міжнародна наукова конференція «Древлянські гради: ранні міста Східної Європи»

newday.org.ua

IMG-3756ba8c48acb9960403129cf801c05f-V IMG-1788bc7aa02bbce5fe2502173d056d4c-V IMG-70502835880013ac8bcd9e485b9132de-V IMG-b2b1807e2f0dcdbedfbdf2f96a683bc6-V IMG-bd8028700261abb7f54713ca26659620-V IMG-cbfa80a9600c27566afbdea105577e9e-V(1) IMG-f2489681cfc88bc412a17701857d8267-V IMG-8e0e8c3e8d43dffdc495c36ad2b210ce-V IMG-25e32995cea3750ba771fc8f2050a1ab-V IMG-82af6799080aa343be772cbcb73e1b31-V