Співачка із Полісся презентувала диск та книжку

23.12.2019

У Львові відбулася презентація диску та книжки “Голос містичного Полісся” народної співачки із Полісся Домініки Чекун. 

Домініка Чекун – одна з останніх носіїв автентичних пісень північного Полісся. Вона пам’ятає і співає більше 150 старовинних пісень. Володіє складною давньою технікою співу – один голосний звук дрібнить на кілька нот, тому її голос наче вібрує. Народилася і живе в селі Старі Коні Зарічненського району Рівненської області. Вже за незалежності стала заслуженою працівницею культури. Її запрошують на усі місцеві свята, вона виступає за кордоном – у Польщі, Угорщині, Росії, Білорусії, пише gazeta.ua.

Щотижня вона приймає у своїй хаті гостей із різних країн. Спів Домініки Никифорівни записано на чотирьох дисках, пісні у її виконанні включені до аудіоколекції ЮНЕСКО, де зібрана світова спадщина традиційної музики.

Влітку 2019 року львівський етногурт KURBASY вперше поїхали в с. Старі коні, що на Поліссі, аби побути і повчилися у співачки. У листопаді 2019 року вперше запросили Домініку Чекун до Львова. Організували два майстер-класи в Центрі Шептицького та великий концерт в театрі імені Леся Курбаса. Під час її приїзду курбасівці записали альбом з її співом. До 48 пісень додали збірник нот і текстів. Вдруге Домініка Чекун приїхала з двома майстер-класами та презентацією книжки із записаним диском. На презентації співачка дала майстер-клас поліських колядок.

Читайте також: «Бовсунівські бабусі» виступили на концерті в Угорщині

newday.org.ua