«Бовсунівські бабусі» виступили на концерті в Угорщині

20.12.2019

15 грудня народний колектив «Бовсунівські бабусі» виступив на концерті, який проходив в перлині історичної частини Будапешту – Варкарт Базар, що в прибережній зоні Дунаю.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила Марія Карповець Бовсуновська.

Концерту передувала чергова експедиція угорського музиканта та етнографа Міклоша Бота в Україну. Він досліджував традиційне святкування зимових свят на Поліссі. Записи були здійснені в селах Бовсуни і Літки Лугинського району та Чапаєвка Київської області.

“Програма концерту була побудована так, що угорські глядачі, переглядаючи відеозаписи, мали можливість послухати розповіді українців-старожилів про те, як готували і їли кутю перед Різдвом, колядували, які цілющі властивості має Хрещенська вода, як святкували колись Андрія, варили вареники на Варвару, як гадали, щоб дізнатися про свого судженого”, – пише пані Марія. 

Між переглядами глядачі дивились на сцені відтворення артистами з України цих обрядів, слухали українські пісні.

“Захвату і здивуванню глядачів не було меж, коли вони почули, що бовсунівські бабусі, яких щойно бачили на екрані, присутні на концерті. Під неймовірні оплески на сцену, ніби зійшли з екрану, піднялися чепурненькі бовсунівські бабусі і заспівали: «Тече річенька не величенька, схочу – перескочу, Дай оддай мене, моя матінко, за кого я схочу….», – розповідає Марія Карповець Бовсуновська.

Жартівливу пісню «Десь поїхав мій миленький»«Бовсунівські бабусі» проспівали під супровід знаменитого в Угорщині рок-бенду Міклоша Бота в його інтерпретації. Цікавий відеосюжет і колядка у виконанні бабусь «Радуйся, Земле» були демонстрацією того, як в Україні святкують Різдво.

 Угорці багато дізналися про українські звичаї, обряди, були вражені феноменальним багатоголоссям української автентичної пісні.

Міклош Бот – мультиінструменталіст, композитор, співак колективу « Napra», найкращий музикант Угорщини 2015 року, член журі Євробачення, етнограф, дослідник Китаю, Трансільванії, Ірану, Індії, засновник проекту «Поліфонія». Зараз він досліджує Україну. Етнограф знаходить і записує автентичні українські пісні, які під загрозою зникнення. Він вдвічі побував у селі Бовсуни, записуючи пісні, звичаї, традиції, обряди села.

На запрошення Міклоша колектив «Бовсунівські бабусі» вдвічі був гостем в Угорщині. Виконання пісень “Бовсунівськими бабусями” Міклош Бот оцінив “perfecto” («ідеально»).

Читайте також: “Бовсунівські бабусі” привезли перемогу з фестивалю «Вишгородська Покрова»

newday.org.ua