Рекордсмен з пауерліфтингу Андрій Баленков в ефірі Newday FM: «Знаю, як допомогти людям із проблемами спини»

13.10.2021

Андрій Баленков – пауерліфтер, майстер спорту України міжнародного класу, багаторазовий призер чемпіонатів України, Європи та світу, побував в студії радіо NewDay FM та поспілкувався з ведучим Олегом Роговим про заняття пауерліфтингом.

Андрій Баленков представлятиме Україну 22-31 жовтня цього року на Чемпіонаті світу з екіпірувального жиму лежачи у м. Вільнюс, Литва.   

Особистий рекорд Андрія – 272 кг жиму лежачи, а вага всіх нагород – 2 кг 200 г.

Спортсмен важить 75 кг, кожного ранку стає на ваги, щоб тримати вагу під контролем. А також він розвінчує всі міфи, наприклад, що спортсмени не читають – вчора Андрій тримав в руках книгу «Пауерліфтинг» Стеценка.

До участі на змаганнях чемпіон тренує зараз близько 20-ти спортсменів.

Незабаром також стартує відбірковий етап змагань на Кубок України з пауерліфтингу серед дорослих і Чемпіонат України з пауерліфтингу серед вихованців дитячих спортивно-юнацьких шкіл.

«Пауерліфтингом можна займатися з 11 років з дозволу батьків. Верхня вікова межа може бути різною: в Японії найстаршій учасниці змагань було 94 роки», – пояснює спортсмен.

Для тих, хто планує займатися спортом, Андрій дає пораду з чого почати – встати з дивану.

«Якщо хочеш мати хорошу фізичну форму, треба щоб спорт став частиною твого життя. Слідкувати за збалансованим харчуванням, вільним часом. Обрати собі той спорт, який тобі до снаги», – каже пауерліфтер.

А от щоб мати підкачане тіло, в зал потрібно ходити 3 рази на тиждень. Займатись годинку-півтори. Багато людей звертається, щоб вирішити проблеми зі спиною, зізнається тренер:

«Розписати тренування «по фотографі» неможливо. Люди приходить в зал і ми дивимось, спілкуємось, виявляємо протипоказання. Початковий рівень у всіх різний. Треба завжди враховувати індивідуальні особливості».

Надія Маєвська 

Читайте також: Житомирянин Андрій Баленков візьме участь у світовому чемпіонаті з жиму лежачи

newday.org.ua