П’ятниця 13: прикмети та забобони у цей день

13.09.2019

П’ятниця 13 вважається незвичайним днем, з ним пов’язано багато прикмет та забобонів.

У 2018 році таких днів два – у квітні та в липні. Чому п’ятниця 13 стала таким “чорним” днем в календарі, та які прикмети та забобони пов’язані з цим днем. Про це йдеться на сайті Te.NEWS.

П’ятниця 13 – цієї комбінації бояться багато людей. У медицині є навіть таке поняття, як “трискайдекафобія”, яке означає ірраціональний страх перед числом 13. Є ще один термін – параскаведекатріафобія – що означає фобію саме перед п’ятницею 13.

Ще стародавні римляни вважали “13” числом смерті, руйнування та суцільних нещасть. Деякі теологи вважають, що саме в п’ятницю, 13 Єва скуштувала заборонений плід і дала його Адаму. Також є думка, що в п’ятницю, 13 Каїн убив свого брата Авеля. Кінець світу починається в 13-й главі одкровення Іоанна Богослова, а Ісус був 13-м серед своїх учнів і помер у п’ятницю.

За найбільш старими повір’ями, в п’ятницю 13 завжди на шабаш зліталися 12 відьом, збиралися упирі та інша нечисть, а в самий розпал веселощів, коли сходить повний місяць, тринадцятим з’являвся сам Сатана.

П’ятниця 13 завжди відрізнялася тим, що в цей день існує багато прикмет і забобонів. Навіть чорні кішки, розбиті дзеркала і розсипана сіль тьмяніють з наближенням цього дня.

Відтак, вважається, що в цей день не варто брати грошей у борг. Тому, що будь-який негатив, і інші погані емоції будуть передаватися саме через гроші. Окрім того, вважається, що цього дня дуже чутлива підсвідомість. І якщо ви будете розповідати про свої сни навіть близьким людям, то можете позбавити себе майже всіх життєвих сил.

Не можна сваритися і конфліктувати. Потрібно сказати, що в цей день всі люди дуже емоційні, тому будь-який мінімальний конфлікт переросте в грандіозний скандал.

Також вважається, що в цей день далекий шлях буде сповнений неприємних сюрпризів. Тому краще утриматися від подорожей.

Рослини, які були висаджені в п’ятницю 13, не будуть рости та плодоносити. Дуже не рекомендується планувати на цей день весілля. За прикметою, шлюб укладений в п’ятницю 13 не буде надійним та міцним.

Сучасні повір’я стверджують, що комп’ютерні віруси в цей день стають особливо агресивними. Причому це дійсно так, адже безліч хакерів планують свої атаки саме на п’ятницю 13. Щоправда, це пов’язано лише з тим, що хакери самі вибирають таку “магічну дату”, але аж ніяк не з тим, що цей день сам по собі несе негатив.

Згідно з повір’ям у цей день не можна:

  • – перед сном не слід довго дивитися в дзеркало;
  • – не варто починати нові справи;
  • – не рекомендується змінювати зачіску;
  • – краще не вживати лайливі слова, особливо “чорт” та “свиня”;
  • – якщо ви потрапили під дощ, прийшовши додому не сушіть парасольку відкритою.

Але думайте про хороше, тоді не страшні ніякі забобони!

Фото: www.obozrevatel.com

Читайте також: Науковці заявили, що селфі з дикими тваринами шкодять їм та спричиняють стрес

newday.org.ua