Один клік – і медик у дорозі: в Україні запустили додаток екстреної допомоги

14.06.2019

В Україні з’явився мобільний додаток екстреного виклику допомоги. Тепер викликати медика можна одним кліком смартфона. Про це пише gazeta.ua.

Викликати парамедика можна завдяки системі екстреного виклику. Це додаток для смартфона DocRadar – розробка українських ІТ-фахівців спільно з МОЗом.

Якщо вам або комусь із перехожих стало зле, а ви навіть не знаєте, де перебуваєте і яка адреса, достатньо натиснути лише одну кнопку. “Екстрений виклик” – функція системи, що сама з’ясує ваше місцеперебування і спеціаліст зможе відшукати вас.

“В Україні лише 10 людей зі 100 вміють робити масаж серця та штучне дихання. Щороку до лікарні не встигають доїхати близько 150 тисяч постраждалих. 60 тисяч помирають від раптових серцево-судинних захворювань. Ще 90 – від травм. Цих випадків могло бути менше, якби постраждалі отримали першу домедичну допомогу. Тобто до приїзду “швидкої”. До того, як людина потрапить до лікаря.

Нещасний випадок може відбутись від вас десь в 100, 200, 300 метрах, за поворотом, де ви не бачите”, – розповідає директор “Українського медичного центру з безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України” Максим Циганок.

Коли ви натиснули екстрений виклик, програма шукає автоматично в радіусі кілометра найближчого рятівника. Або людину, яка може надати вам допомогу. Якщо не знаходить у радіусі кілометра, знаходить у радіусі 3-х кілометрів.

Коли найближчий рятівник прийме виклик, система автоматично прокладе маршрут до постраждалого.

Завести кишенькового рятівника дуже просто. Потрібно встановити додаток на смартфон і підтвердити номер телефону.

У DocRadar є можливіть викликати не лише рятівника, але і лікаря будь-якої спеціалізації. Це може бути сімейний лікар, медсестра для уколу чи навіть ветеринар. Незабаром розробники обіцяють долучити до системи рятувальників ДСНС і поліцейських, повідомили на tsn.ua.

Фото: uzhgorod.net.ua

Читайте також: У Коростенській міській лікарні новий керівник

newday.org.ua

20002