На Житомирщині майстер протягом 20 років створює композиції зі скла

03.11.2021

Житель Андрушівської громади Олег Хромченко протягом 20 років створює вироби зі скла та робить із них панно. Про це Суспільному розповів сам Олег Хромченко.

За словами чоловіка, цьому ремеслу він ніде не навчався. Спочатку чоловік працював спеціалістом із прирізки скла, а згодом почав виготовляти з нього художні композиції. За увесь час чоловік зробив більше 300 скляних виробів. Всі ідеї мозаїки – авторські.

“Малюю (композицію – ред.) спочатку на маленькому папері, потім його збільшую на великий формат, домальовую на форматі, варю металевий скелет, а потім вставляю скло. Вітраж можна розбити, а тут можна вибити лише маленьку частинку. Металева рама, як решітка виходить, тому я ці роботи називаю – металовітраж”, – сказав майстер.

Виготовленням мозаїки зі скла чоловік почав займатися 20 років тому.

“Я займався склом, і дуже багато відходів скла в мене лишалося. Я почав думати і потім вночі чи зранку мені така думка прийшла, що потрібно спробувати щось із нього зробити. Я спробував – вийшло”, – розповів Олег Хромченко.

На Житомирщині майстер Олег Хромченко протягом 20 років створює композиції зі скла

Перша робота майстра – вітражний комплекс у скляних дверях. Наразі на подвір’ї в чоловіка побудована споруда, яку він називає козацькою вежею з вітражами.

“Внуки приїжджають, залізають наверх і кричать мені: “Діду, я козак, на козацькій вежі”, – розповів майстер.

На Житомирщині майстер Олег Хромченко протягом 20 років створює композиції зі скла

Зараз чоловік має свою майстерню, бере участь у виставках. Чоловік каже, що за ці роки хобі стало його повсякденною роботою. Вигорання та втоми він не відчуває.

Читайте також: У Житомирі школяр розробив технологію енергоощадного освітлення для фонтанів

newday.org.ua