Мюзикл “Гуцулка Ксеня” знімали на Житомирщині

05.03.2019

У львівському кінотеатрі Планета Кіно пройшов допрем’єрний показ українського мюзиклу “Гуцулка Ксеня”. Покази в Україні стартують із 7 березня. 

Про це пише gazeta.ua.

За сюжетом фільму, з Америки в Ворохту прибуває група американців щоб знайти наречену для молодого Яро. Він успадкував від батька мільйон доларів. Отримає він його за умови, що одружиться зі свідомою українкою. Батько як і дядько – українці-емігранти, що жили в Америці.

Вдалося зібрати яскравий акторський ансамбль, до якого ввійшли талановиті молоді актори і зірки кіно. У ролі гуцулки Ксені — Варвара Лущик, Мері — Катерина Молчанова, Синиця — Олег Стефан, Гелен — Тетяна Печенкіна, Професор — Олів’є Бонжур. Головні чоловічі ролі зіграли американці українського походження Макс Лозинський (Яро) та Ігор Цішкевич (Майк).

“Вони дуже органічно були в кадрі, адже справді були у своїй “ролі”, – каже Варвара Лущик, – Олів’є навіть намагався вчити свої українські діалоги. ну а для нас це був шанс підтягнути добре англійську”.

Стрічку знято за мотивами твору Ярослава Барнича – автора оперети і пісні “Гуцулка Ксеня”. У 1939 році його твір було заборонені цензурою радянської влади. Автор емігрував до Канади, а пізніше в США. Участь в зйомках також брали музична група “ДахаБраха” і фрік-кабаре Dakh Daughters.

maxresdefault

Автор сценарію, режисер, продюсер фільму Олена Дем’яненко розповіла про роботу над фільмом. Для неї це перший музичний фільм.

“Хотілося зробити фільм сучасним і емоційним. Гурт Dakh Daughters це своєрідний сюрприз – вийшло органічно і яскраво, їхню музику треба слухати, вона чудова. І мені хотілося наприкінці цього фільму додати титри – що, через два тижні після цих всіх подій у 1939 році на Західну Україну прийде радянська влада і життя там зміниться. На жаль, не в кращий бік”, – каже режисерка Олена Дем’яненко .

Натурні зйомки для фільму відбувались у Карпатах і в Житомирській області. Основні локації збудовані на кіностудії імені Довженка в Києві. Уряд виділив на зйомки мюзиклу “Гуцулка Ксеня” близько 24 мільйонів гривень – фактично половину вартості всього виробництва.

Читайте також: Вийшла англомовна версія фільму про овруцьку соломку.

newday.org.ua

adf1e0960a640898a435825b03c5ceab