Міська рада: ціна проїзду в міських маршрутках більше 15 грн неправомірна

09.03.2026

Виконавчим комітетом міської ради не приймалося жодних рішень щодо підвищення вартості проїзду в міському громадському транспорті.

Як інформують у Житомирській міській раді, для приватних перевізників на міських маршрутах він залишається на рівні 15 грн. Форма оплати — безготівкова.

На скарги мешканців громади щодо готівкового розрахунку управління транспорту і зв’язку міської ради вже складають акти порушення умов договору.

“Зараз по всій Україні справді склалася важка економічна ситуація. Перевізники посилаються на суттєве зростання цін на пально-мастильні матеріали. Пальне справді стрімко зросло. Така зараз ситуація у всіх українських  громадах”, — говорить заступник міського голови Олександр Шевчук.

Згідно з наданими перевізником розрахунками, заявлена собівартість поїздки становить понад 20 грн. Та наразі ще проводиться ретельний аналіз цих економічних обґрунтувань.

У разі виявлення порушень:

  • вимога 20 грн на міському маршруті
  • оплата готівкою —

фіксуйте номери маршруту та автобуса і  повідомляйте про ці факти на гарячу лінію управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради: 0675032126 або 0935032126

Важливо: йдеться саме про міські маршрути, а не про приміські. Вартість проїзду в автобусах, що курсують за межі міста, не  регулюється зазначеним договором.

newday.org.ua