Міністерство культури відмовилось від купівлі тварин для державних цирків

08.10.2019

Міністерство культури припиняє купувати нових тварин для державних цирків, а також створить робочу групу з виведення тварин із цирків, – написав у понеділок, 7 жовтня, на своїй сторінці в Facebook засновник руху UAnimals Олександр Тодорчук, передає Zaxid.net.

Активіст зазначив, що тиждень тому спілкувався з міністром культури Володимиром Бородянським. Як результат – чітка й однозначна позиція міністерства про те, що цирки повинні бути без тварин.

«Вже зараз Мінкульт припиняє придбання нових тварин та створює робочу групу, що має якомога швидше розробити план виведення тварин із державних цирків. Попереду нас очікує протидія цирків та створення максимально гуманного до тварин плану. Але головне – вперше маємо чітку і однозначну позицію міністерства», – каже Тодорчук.

За словами заступниці міністра культури Ірини Подоляк, уже цього тижня міністерство та активісти повинні напрацювати алгоритм відмови цирків від тварин.

«Головне питання: що робити з тваринами? Без будівництва нового, сучасного “притулку” буде складно, але, можливо, будуть інші пропозиції? Бо відповідальність за тих, кого ми приручаємо, нікуди не пропадає», – каже Ірина Подоляк.

На території України діє сім цирків, які фінансуються з державного бюджету: у Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Харкові, Запоріжжі та Кривому Розі. Тобто українці як платники податків мимоволі фінансують експлуатацію тварин у цирках.

Фото: 24tv.ua

Читайте також: На Овруччині дике порося подружилося із свійськими

newday.org.ua

Міністерство культури відмовилось від купівлі тварин для державних цирків