Коронавірус: як захистити свою психіку

29.09.2020

Коронавірус занурив світ у невизначеність, а потік новин про пандемію не вщухає. Усе це впливає на психічне здоров’я людей, особливо тих, хто страждає від тривожності чи обсесивно-компульсивного розладу (ОКР). Як ми можемо захистити свою психіку?

Непокоїтися через подібні новини – це природно, але багатьом людям це може погіршити наявні проблеми із психічним здоров’ям.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднила поради щодо захисту психіки під час спалаху коронавірусу, і користувачі соцмереж почали активно ними ділитися, інформує bbc.com/ukrainian.

Як пояснює Ніккі Лідбеттер з організації Anxiety UK, страх втратити контроль над ситуацією та нездатність терпіти невизначеність є загальною характеристикою багатьох тривожних розладів. Тож зрозуміло, що зараз багато людей, які на них страждають, стикаються із серйозними викликами.

“Переживання щодо невідомого та очікування, що має щось статися, завжди провокують тривожність, а коронавірус вивів їх на новий рівень”, – погоджується Розі Везерлі, речниця благодійної організації Mind.

Обмежте доступ до новин

Читання безлічі новин про коронавірус спричинило панічні атаки у Ніка, батька двох дітей із Кента, який живе з тривожним розладом.

“Коли я відчуваю тривожність, мої думки можуть вийти з-під контролю, і я починаю думати про катастрофічні наслідки”, – говорить він. Нік переживає за своїх батьків та інших знайомих людей старшого віку.

“Зазвичай, коли мені погано, я можу абстрагуватися від ситуації. Та це я не можу контролювати”, – говорить він.

Довгі перерви у читанні новинних сайтів та соцмереж допомогли йому впоратися із тривожністю. Також у пригоді стали телефонні лінії підтримки, організовані благодійними організаціями на кшталт AntackUK.

• Обмежте читання та перегляд речей, які не покращують ваше самопочуття. Можливо, варто визначити конкретний час, коли читатимете новини

• Навколо дуже багато дезінформації – довіряйте інформації лише з перевірених джерел, таких як урядові на офіційні веб-сайти служби охорони здоров’я.

Робіть перерви у користуванні соцмережами

24-річна Елісон з Манчестера відчуває тривожність щодо здоров’я і має потребу бути в курсі подій. Але водночас вона розуміє, що соцмережі можуть стати тригером.

“Місяць тому я натискала на хештеги і бачила увесь цей потік неперевіреної інформації, це дуже підсилювало мою тривожність, я почувалася безпорадно і плакала”, – каже дівчина.

Тепер вона ретельно перевіряє, звідки бере інформацію, і не тисне на хештеги щодо коронавірусу. Вона також намагається відволікатися від соцмереж і натомість дивитися телевізор чи читати книги.

• Заблокуйте ключові слова та акаунти у Twitter, які можуть бути тригерами

• Вимкніть сповіщення у групах WhatsApp та приховуйте публікації у стрічці Facebook, якщо вони чинять на вас емоційний тиск