“Гори показали, хто я”: житомирянин, який заблукав у Карпатах, розповів історію порятунку

27.09.2021

Турист із Житомира, який заблукав у Карпатах, розповів історію порятунку.

 Історією свого порятунку і тим, за що найбільше вдячний гірським рятівникам, Євгеній поділився із кореспондентом Суспільного Карпати.

“Це такі люди, яких рідко десь зустрінеш”, — каже про прикарпатських рятувальників 26-річний житомирянин Євгеній Кашпуренко. 18 вересня чоловік заблукав у Карпатах під час спуску з гори Піп Іван.

“Я почав блукати стежками і втратив дуже багато сил. Я вже зрозумів, що не можу йти, почалися судоми в ногах. Зупинився у місці, де були якісь скелі, велике пласке каміння. Під одним із каменів я знайшов щілину, вигріб звідти зайве каміння, накидав трави, постелив каремат, спальник і скинув групі свою геолокацію”, — розповідає Євгеній.

Під каменем чоловік просидів з 19:00 до 22:00 години. Тоді до нього прийшли рятувальники.

“Нагодували мене шоколадкою, напоїли чаєм, я швидко переодягнувся», пригадує чоловік. Під час спуску рятувальники його відволікали, звертали увагу на красиву природу.

“Це був перший наш похід у Карпати. Дуже відчувся брак досвіду. Гори показали, хто я є. Я дуже несерйозно поставився до цього походу, але в якийсь момент зрозумів, що один неправильний крок і тебе вже шукають”, — розповів чоловік.

Читайте також: Бьордвотчинг у Чорнобильському заповіднику: кого зафіксували на камеру

newday.org.ua