Анастасія Галицька про роботу ведучою на NewDay FM: «На радіо відпочиваю від буденності»

26.03.2021

Анастасія Галицька – ведуча радіостанції NewDay FM – завжди хотіла бути журналісткою, працювати у «гарячих» точках. Спочатку вона стала ведучою івент-заходів, в згодом все ж вдалося потрапити на радіо. Анастасія каже, що тут почувається, як вдома.

Коли тільки розпочинала роботу на радіо, ведуча мала складнощі з технікою: багато клавіш, фейдери, мікрофони – усе нове.

Анастасія розповідає, що унікальність роботи радіоведучої у тому, що у прямому ефірі немає другого дубля та права на помилку. Ведучі мають колосальну відповідальність перед слухачами: уся інформація, яка подається, має бути актуальною і цікавою. А особливо важливо її подати у спрощеному вигляді. Якщо не з тим настроєм, не сприйметься слухачем. Та важливо бути щирою, адже фальш і лукавство дуже відчуваються.

Щоб о 8 ранку вийти в ефір, Анастасія прокидається о 6:00. Із обов’язкових ранкових ритуалів: склянка води, планка, душ, кава і приготування сніданку дітям. А ще – музика, куди без неї.

З улюблених програм ведучої ефіру – ранкове розважально-інформаційне шоу «Новий день». Адже можна дати людям заряд на цілий день:

 «Намагаюся налаштувати слухачів на позитив, зробити їхній ранок легким та енергійним, особливо у непростий ковідний період. Уникаю поганих новин, розповідаю курйозні. Бо як день розпочнеш, так його і проведеш. Дуже мотивує, коли є віддача, дзвінки від слухачів», – ділиться Анастасія.

В обідньому шоу на NewDay FM часто проходять розіграші. Тоді кількість слухачів значно збільшується, як і кількість дзвінків. За годину може бути до 30-ти дзвінків. Дехто із особливо активних слухачів може набирати студійний номер десятки разів.

Постійні слухачі різного віку і різних професій. Найбільше слухають там, де є змога чути радіо, або поєднувати роботу із прослуховуванням. Анастасія розповідає, що номери постійних слухачів записані у студійному телефоні: з ведучими люди діляться найважливішими подіями в житті, як-от народженням дітей, онуків, маленькими перемогами, іноді поразками.

«Постійні слухачі навіть розуміють за тембром голосу, коли з настроєм щось не те. Телефонують поза ефіром і запитують, що сталося», – каже ведуча.

Що ж робити, коли слухачі нові? Як знайти підхід?

«Я відразу цікавлюся, звідки людина, чим займається. Якщо телефонує з села, то запитую, як там картопля, чи вже посадили/зібрали. Якщо дівчата з салону краси, який манікюр зараз в моді» – розповідає Галицька.

Анастасія вважає, що від своєї робота їй практично не потрібен відпочинок, бо гарне самопочуття і робота в ефірі – це синоніми, а на радіо вона приходить відпочити від буденності і побути собою.

 Надія Маєвська

Читайте також: Слухачі NewDay FM можуть сміливо конкурувати із гравцями «Що? Де? Коли?»

newday.org.ua