Житомирянка в інтернеті познайомилась з іноземцем, який виявився шахраєм

24.11.2020

21 листопада до поліції звернулась житомирянка із повідомленням про ошуканство, учинене її віртуальним другом. На прохання останнього жінка для отримання його посилки з-за кордону перерахувала значну суму грошей, сподіваючись на їх швидке повернення. Однак відразу потому віртуальний знайомий зник.

Описана схема шахрайства – далеко не нова, але, у порівнянні з іншими, менш відома у силу суб’єктивних факторів. Далеко не кожна ошукана жінка (зазвичай, потерпілими є саме вони) готова розповідати про це.

Утім у соцмережах все ж можна зустріти пости з детально описаними обставинами такого шахрайства.

Спочатку до вас у друзі проситься чоловік-іноземець, який детально і дуже переконливо розповідає про себе, активно цікавиться вашим життям, проявляє співчуття (захоплення, зацікавленість, закоханість і т.д.), а згодом повідомляє про приїзд для особистого знайомства. Але ж кордони закриті через карантин, тому це можливо лише через «зелені» країни. Аби багаж з цінними подарунками не возити за собою, віртуальний друг відправляє безпосередньо до України посилку, яку має доставити кур’єр. Сповіщення про неї дійсно приходить на мобільний жінки, от тільки саме відправлення  з якихось причин десь «зависає». Віртуальний друг просить (молить, благає, інколи вимагає) вирішити проблему, допоки він курсує між країнами (пливе морем, застряг в якомусь аеропорту тощо). 

З такими обставинами зіткнулась і заявниця. Вона перерахувала через термінал тисячу доларів США в еквіваленті української гривні на вказаний її знайомим банківський рахунок. Потому будь-який зв’язок з ним обірвався. На жаль, лише після цього жінка зрозуміла, що чоловік – банальний ошуканець.

За цим фактом наразі поліцейські відкрили кримінальне провадження за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. 

Водночас правоохоронці застерігають:  інтернет-мережа, поряд з низкою позитивних можливостей, містить у собі і безліч пасток. Одна з них – ви  не можете достовірно знати, з ким саме спілкуєтесь у віртуальному просторі. Фото, особиста інформація, спільні друзі – ці всі відомості легко сфальсифікувати і жодного стосунку до реальної людини по той бік гаджета вони можуть взагалі не мати. А тому будь-які прохання щодо вирішення чиїхось фінансових проблем, оплати презентів, отримання виграшів чи взяття позик і т.п. мають викликати у вас сумніви та недовіру. Для об’єктивної оцінки ситуації поділіться нею з реальними друзями чи рідними. Детальне обговорення обставин та критичний аналіз може вберегти вас від багатьох нерозважливих учинків.

Читайте також: 20-річний коростенець потрапив у пастку банківських шахраїв

newday.org.ua