Журналіст перевірила на собі легенди півночі Полісся

16.08.2018

Один день між вчора і сьогодні на глибокому-глибокому Поліссі, куди завела довга й далека дорога. Така колоритна північ Житомирщини, вкрита дрімучими лісами, непрохідними болотами, овіяна казками і древлянськими легендами, над якими ламають голови історики, археологи, геологи та етнографи.

Так про свою мандрівку Житомирщиною написала журналіст Ірина Чириця

“Там пахне соснами, чорницями і медом, який досі приносять до бортей дикі бджоли. Навіть дорога туди проходить містком через річку Пергу з медовою водою. Захована подалі від шуму і забаганок цивілізації ця частинка простору живе без мобільного зв’язку і ти просто розчиняєшся в часі”, – говорить Ірина.

Вона наголошує, що в цьому краї – багато загадок, “які не осягнути розумом, варто просто пережити серцем”: 

“Там можна босоніж пройтися слідами Бога, а потім мохом і дерев’яними сходами знову опуститися на свою земну стежинку. Головне – не боятися вузьких щілин між каменями і бачити перед собою світло. Така давня мрія побувати на крайній півночі Житомирщини, а не просто писати про поліські вишиванки і писанки, нарешті здійснилася”.

Ірина каже, якщо дослухатися до рекомендацій тамтешніх жителів, серед пралісів можна народитися вдруге, але вже молодшою на 5 років.

“Сотні проїханих кілометрів дороги і гектари пройденого лісу закінчилися пізнім вечором, коли сонне місто зустріло світлом у вікнах і калюжами під ногами. Змила із себе поцілунки настирливих поліських комарів, тільки заснула, а от і знову ранок з можливістю систематизувати та переосмилити всю інформацію про цей дивовижний край. В один допис на фейсбуці всіх емоцій не вмістити, тому має бути щось більше”, – резюмувала Ірина Чириця.

iryna iryna1 iryna2 iryna3 iryna4 iryna5