Житомирських читачів приваблюють бібліотечними ноу-хау

14.02.2018

Не «Валентином» єдиним переймається людство 14 лютого, а ще дарує книжки. Про це в своїх блогах пишуть журналістки Наталія Сітченко та Олена Білошицька Костюкевич. Міжнародний день дарування книг (International Boor Giving Day) є в календарі з 2012 року. Ця ініціатива започаткована американкою Еммі Бродмур.

А у житомирських бібліотеках тим часом запровадили єдиний електронний читацький квиток. Його презентація  днями відбулася у Центральній міській бібліотеці імені Земляка в Житомирі.

На сьогодні у 14 філіалах бібліотечної мережі міста вже запроваджено єдину автоматизовану систему з електронним каталогом книг, який налічує 7,5 тисяч книг, із них 3,5 краєзнавчої та 4 тисячі сучасної української літератури. До кінця цього року планується ввести в цю систему близько 150 тисяч книг.

Бібліотекарі презентували й інші нововведення, якими хочуть привабити читаача.

Бренд «ЛітТера». Новий бренд, розроблений командою закладу та дизайнерами, символізує зміну не лише вивісок, а й змісту того що відбуватиметься у бібліотеці. «Територія літератури», «літературна тераса», «Земля літератури» – це варіанти значення нового бренду, і кожен читач має обрати для себе той, який йому ближче.

Сайт та флешмоб #read_me. На прес-конференції представили сайт міських бібліотек та започаткували новий флешмоб для соціальних мереж. Челендж під назвою #read_me або #прочитай_мене покликаний звернути увагу житомирян на необхідність формування культури читання та звичок щодня читати книгу. Зміст наступний: читач обирає нову книгу та записує відео у якому обіцяє прочитати її за тиждень, і кидає виклик трьом друзям зробити теж саме.

Партнери та оновлення фондів. Бібліотекарі представили своїх партнерів, які зацікавлені у розвитку мережі та готові долучатись до акцій та подій, які відбуватимуться у філії. Крім того, у 2017 році, за підтримки міського голови, заклад отримав 3126 нових книг на суму 245 тисяч гривень. Всього книжковий фонд мережі складає понад 304 тисячі книг.

«Бібліотека у 21 столітті – це центр комунікацій різних людей, і не лише з метою пошуку нової інформації. Сьогодні ми маємо трансформувати бібліотечний простір, щоб в ньому змогли знайти користь для себе діти, підлітки, дорослі, митці та креативні творці. Масова культура поглинає суспільство, іноді, навіть, руйнуючи унікальність, яку мають наші люди. Наша команда працює над тим щоб створити майданчик розвитку та творчості людей на базі бібліотеки», – розповіла Лариса Харчук, директор КЗ «Централізована бібліотечна система».

 

ДОВІДКА. Комунальний заклад «Централізована бібліотечна система Житомирської міської ради» об’єднує 15 бібліотек із них 1 музично-театральна, 6 дитячих, Центральна міська бібліотека ім. В. Земляка. За 2017 рік понад 28 тисяч житомирян скористалось послугами бібліотек із них 13 тисяч це діти та молодь. На сьогодні у мережі працює 68 працівників із них 50 бібліотекарів, які за 2017 рік провели 676 заходів.

knig_rt