Житомирщина стане центром сонячної енергетики в Україні

16.02.2018

Житомирщина має шанс стати центром сонячної енергетики. Про це було сказано 15 лютого під час підписання меморандуму із французькою компанією Global Ecopower SA щодо будівництва сонячної електростанції на території Житомирщини.

Представники влади висловили приємність, що компанія обрала серед усіх областей саме Житомирську. “Рівень довіри інвесторів до нашої області достатньо високий – ми максимально з ними співпрацюємо”, – кажуть у владі.

Французька компанія планує розпочати будівництво сонячної електростанції потужністю 20МВт на території Хорошівської ОТГ. Інвестор Філіп Перре наголошує, що Житомирщина дуже сонячна область і оптимально підходить для реалізації таких проектів. Тим більше, тут є підтримка влади, у тому числі для населення щодо будівництва сонячних електростанцій.

До речі, Житомирщина – перша в Україні область, яка відшкодовує до 20% кредиту жителям області за встановлення сонячних станцій. Тому владі цікаво розвивати тему сонячної енергетики і зрештою – стати центром.

Ще вже третій проект із промислового виробництва сонячної електроенергії, що стартував в області за останні 2 місяці. Загальна сума очікуваних інвестицій – понад 60 мільйонів дол. США. Планується побудова станцій загальною потужністю в 65 МВт.

Згідно довідки, компанія Global EcoPower займається будівництвом електростанцій, що використовують відновлювані джерела енергії.

GEP виконує всі завдання цільового ланцюга спорудження сонячних та вітрових електростанцій, включаючи розробку, розрахунок, оптимізацію, виконання робіт, фінансування, будівництво, експлуатацію та технічне обслуговування.

Як ми повідомляли раніше, 6 лютого відбулося підписання меморандуму про співпрацю із бельгійською компанією Upgrade Energy, яка має намір побудувати потужну сонячну електростанцію на території Меленівської сільської ради Коростенського району.

sun

sun2

sun5