Жертвам насильства будуть виплачувати компенсацію

16.12.2019

В Україні планують створити Фонд відшкодування коштів особам, які пережили насильницькі злочини. Він має запрацювати в 2021 році.

Щорічно такі виплати будуть отримувати від 10 тисяч до 20 тисяч потерпілих, розповів заступник міністра юстиції Олександр Банчук в інтерв’ю Цензор.НЕТ, передає gazeta.ua.Кошти Фонду будуть поповнюватися за рахунок штрафів у кримінальних та адміністративних справах. Або ж судового збору в кримінальному провадженні для осіб, визнаних винними.

Жертва отримає кошти на фізичну та психологічну реабілітацію одразу після нападу, якщо надасть відповідні висновки судмедексперта і довідку з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Якщо людина загинула, то звернутися по компенсацію зможе хтось із її родичів. За надходженнями такий фонд становитиме близько 200-300 млн грн на рік. Це мінімальні прорахунки, які робили наші фахівці спільно із представниками Консультативної місії Європейського Союзу“, – розповів він.

Про суму компенсації не повідомляється. Оскільки, як уточнив Банчук, цим питанням має займатися Кабмін: “Ми лише прописуємо, куди людині потрібно звернутися і як правильно це зробити, а також терміни розгляду заяв і здійснення виплат”.

Фото: life.pravda.com.ua

Читайте також: Потрапив під машину – плати: пішоходів змусять оплачувати ремонт авто, яке їх збило

newday.org.ua

Жертвам насильства будуть виплачувати компенсацію