Загинули 15 людей: мешканців Житомирщини закликають до обережності під час використання електроприладів для обігріву

23.09.2022

Жителів Житомира закликають до обережності при використанні електроприладів для обігріву. Від початку року через порушення правил облаштування чи використання електрообладнання на Житомирщині виникли 249 пожеж, на яких загинули 15 людей.

Про це Суспільному розповів начальник відділу ДСНС в області Андрій Парфенюк.

Керівник департаменту з експлуатації розподільних мереж підприємства “Житомиробленерго” Олександр Шиберстюк каже, що надмірне використання електроенергії може зіпсувати електрообладнання.

“Якщо за договором споживач маю певну потужність – приміром, п’ять кіловат, то фактично, споживач одночасно має використовувати ці п’ять кіловат, не збільшуючи дозволену потужність. Увімкнена потужність може викликати будь-які пошкодження, бо техніка є техніка”, – каже Олександр Шиберстюк.

Аби упередити пошкодження, у будинках та у щитових енергетики встановлюють спеціальні автоматичні вимикачі. Іноді і вони не уберігають жителів від пожеж.

“Від початку року через порушення правил облаштування чи використання електрообладнання у нас в області виникли 249 пожеж, на яких загинули 15 жителів”, – говорить начальник відділу ДСНС в області Андрій Парфенюк.

Керівниця ОСББ “Фортеця” Оксана Наймушина показує оголошення про застереження щодо використання обігрівальних приладів. Такі оголошення вони щоосені розміщують у під`їздах свого ОСББ, але не всі мешканці дотримуються застережень.

“Електричні мережі у будинках, які побудовані понад 30 років тому, зношені, – говорить Оксана Наймушина. – Вони не придатні до навантаження, які мешканці квартир підключають на ці мережі. До того, як у нашому будинку за кошти “Теплого кредиту” провели модернізацію електрообладнання, у нас і квартири знеструмлювалися, і побутова техніка виходила з ладу. Жителі квартири житлового будинку можуть одночасно споживати не більше п’яти кіловат електроенергії. Один електрочайник споживає два кіловати. Перш ніж увімкнути штекер у розетку, потрібно увімкнути голову, зробити певні розрахунки і не вмикати одночасно декілька нагрівальних приладів”.

“Я завжди зберігаю електроенергію, бо це все “виливається у копієчку”. Є обігрівач, ми винаймаємо квартиру, але я ніколи не увімкну ні його, ні газ. Приготували їсти і вимкнули. Я жила у Краматорську, своєму рідному місті, і ніколи не вмикала сама і робочим своїм говорила не користуватися електроприладами. Наша проводка не витримає таку напругу”, – розповіла одна з жительок будинок Валентина.

newday.org.ua