За матеріалами СБУ та прокуратури Житомирщини 15 років тюрми отримає колаборант, який воює проти Сил оборони

07.04.2025

За матеріалами СБУ та Житомирської обласної прокуратури заочно судитимуть колаборанта, який присягнув на вірність державі-агресору та воює проти Сил оборони на Придніпровському напрямку.

Про це повідомляє пресслужба Управління СБУ у Житомирській області.

Дослівно: “За даними слідства, 32-річний мешканець захопленого міста Ровеньки Луганської області пішов на співпрацю з окупантами наприкінці весни 2023 року – за власною ініціативою. Маючи “за плечима” досвід строкової служби в Збройних Силах України, зловмисник “мобілізувався” до складу 205-ої окремої мотострілецької «козачої» бригади зс рф“, — інформують правоохоронці.

Зазначається, що після підписання контракту його спочатку відправили на полігон поблизу Будьонновська (Ставропольський край) – для проведення “курсів бойової підготовки”.

Згодом – перекинули штурмувати позиції Збройних Сил України на Запорізькому та Херсонському напрямках. За “якісне” виконання злочинних наказів російських загарбників щодо вбивств українських захисників фігурант навіть встиг отримати державну нагороду рф – “медаль суворова“, — повідомляють у СБУ.

Відтак, на підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно інкримінують колаборанту добровільну участь у збройному формуванні держави-агресора, тобто вчинення злочину, передбаченого ч.7 ст.111-1 Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті.

Постановою слідчого спецслужби фігуранта оголошено у розшук. Йому загрожує до 15 років ув’язнення. Служба безпеки наголошує на невідворотності покарання за злочини проти основ національної безпеки України. Документування злочину проводили оперативники та слідчі СБУ в Житомирській області за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури“, — зауважують у СБУ.

newday.org.ua