З полону додому повернувся Дмитро Козацький з Малина з позивним “Орест”

22.09.2022

Серед звільнених з полону українських військових додому повернувся Дмитро Козацький з Малина з позивним “Орест” —  автор фото з Азовсталі, які облетіли весь світ.

Сестра Дмитра у коментарі Суспільному про першу розмову з братом сказала: “У нього був дуже-дуже-дуже щасливий голос. Боже, капець. Умене навіть немає слів”.

Дмитро Козацький є автором кадрів поранених українських воїнів у польовому шпиталі на заводі “Азовсталь”, які облетіли весь світ. Знімки навіть перемогли на престижному фотоконкурсі у Парижі – The Prix de la Photographie. Як зазначено на сайті фотопремії, “Орест” отримав “золото” в категорії Press/War (“преса/війна”).  Крім цього, його серія фотографій з “Азовсталі” під назвою “Світло переможе”, посіла друге місце у загальній категорії Press (“преса”).

Нагадаємо, ввечері 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових “Азову”. Обмін відбувся у Чернігівській області. Водночас частина звільнених військових зараз перебуває в Анкарі, в Туреччині. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці “Азову”. Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.

newday.org.ua