Як продовжити життя зрізаних квітів?

10.04.2019

Життя зрізаної квітки недовговічне і в кожної квітки свій термін в’янення. Але існують деякі нехитрі правила флористики, які змусять ваш букет порадувати вас своєю красою тривалий час, пише gazeta.ua.

При транспортуванні букета, якщо немає можливості додати в квіти воду, то прикрийте його целофаном, або оберніть мокрою газетою, щоб трохи наситити букет вологою. Якщо ви їдете в машині, помістіть в найпрохолодніше місце.

Букет, принесений з морозу, не поспішайте відразу ставити у вазу з водою. Дайте йому час на акліматизацію, найкраще покласти його в холодильник на нижню полицю.

Звільніть букет від упаковки. Квіти в ній не можуть нормально дихати.

Зм’якшуйте жорстку воду оцтом або лимонною кислотою.

Букет з одного виду квітів зберегти набагато простіше, ніж той, що складається з різного сорту квітів. Причина в тому, що у квітів різних сортів вимоги до температури і до води різні.

Не варто щільно перев’язувати квіти пакувальним матеріалами. Таким чином, може обмежитися доступ води в стебла, і букет буде зберігатися набагато гірше.

Для продовження життя квітів має велике значення рівень води у вазі. Він різний для різних квітів: для гербер – 8 см, для троянд – 10 см, для фрезій – 5 см, а для нарцисів – 15 см.

Півонії здатні виділяти сік, який може заклеїти зрізи у стебел таповністю перекриє доступ води. Щоб цього не допустити, можна потримати стебла над вогнем і потім вже ставити в воду.

У нарцисів стебла потрібно опускати в гарячу воду (50 градусів) і тримати їх під невеликим нахилом, щоб пара не потрапила на самі квіти.

Дуже впливає на життєстійкість квітів температура води у вазі. Вона не повинна бути дуже холодною, інакше квіти можуть втратити свою привабливість.

Свою свіжість квіти зберігають різний час. Гладіолуси можуть прожити 12 днів, півонії – 8 днів.

353930_2

Головні правила для усіх зрізаних квітів:

Завжди добре промивайте ємності, в яких знаходяться квіти.

Разом з вазами промивайте і стебла рослин.

Ретельно прибирайте все листя і шипи в тому місці стебла, який буде знаходитися у воді.

Міняйте воду хоча б один раз на два дні.

Не наливайте занадто холодну воду у вазу.

У рослин з твердим стеблом необхідно молотком розбити кінчики для того, щоб до квітки краще надходила вода.

Розкришена таблетка аспірину, додана в воду, істотно збільшить життя вашій рослині. Якщо в вазу з водою додати газовану воду, то квіти будуть залишатися свіжими протягом двох тижнів.

У вазі зазвичай дуже довго стоять отруйні квіти, оскільки в них знаходяться ті речовини, які перешкоджають утворенню бактерій. Тому близько трьох тижнів, зовсім не втрачаючи свій зовнішній вигляд, у вазі спокійно можуть простояти азалія, конвалії, лілія, гвоздика і олеандр.

Цим рослинам можна ще продовжити додатково життя, якщо в вазу з водою капнути кілька крапель білизни. Хлор, що знаходиться в білизні, здатний повністю нейтралізувати агресивне середовище, яку квіти почнуть з часом виділяти.

Продовжити життя квітів у вазі допоможе розчин борної кислоти або марганцівки. Додайте лише кілька крапель.

zberegty-buket-e1533965423104

Фото: ukrainians.today

Розчин лимонної кислоти з цукром, змішаний з аскорбіновою кислотою здатний подарувати пишність хризантемам на двадцять днів. Кожні 4-5 днів такий розчин необхідно міняти, ретельно промиваючи при цьому стебла.

Мімозу можливо зберегти протягом семи днів в свіжому вигляді, якщо спершу її опустити на 40 хвилин в теплу воду з додаванням кількох крапель оцту, а після цього освіжити у неї зріз і кінець стебла роздрібнити молотком, після чого поставити в вазу.

Звичайні копійки з міді, опущені в воду, можуть допомогти довше зберегти рослини, бо в міді присутній окислювач, який уповільнює зростання шкідливих мікробів.

Подовжує життя будь-яких видів рослин кілька крапель нашатирного спирту, доданого у воду, а також одна чайна ложка солі (на 1 літр води).

Багато видів квітів не люблять спеку і сонце. Намагайтеся їх тримати в прохолодному місці. А на ніч бажано виносити в холод.

Стебла у рослин бажано підрізати кожен день. Рослинам з твердим стеблом робіть косий зріз, а з м’яким – прямий.

Намагайтеся тримати букети подалі від кухні, де фрукти і овочі здатні виділяти речовину, яка згубним чином діє на рослини.

Фото: kyiv.ridna.ua

Читайте такожОлевчанин переміг у конкурсі «Фото місяця» від Nikon в Україні.

newday.org.ua

flowers