Як обміняти лампи розжарювання на LED через запис у «Дії»

11.01.2023

Щоб обміняти лампи розжарювання на світлодіодні, у застосунку «Дія» можна буде записатися на бета-тестування з 16 січня.

Відповідну постанову про експериментальний проєкт для ефективного споживання електроенергії затвердив уряд.

Проєкт реалізують Мінцифри та Мінекономіки за підтримки ЄС. Взяти участь у програмі можуть українці віком від 18 років.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Обміняти лампи на пошті можна буде з попереднім замовленням в додатку чи без нього. Але попередня заявка гарантує, що лампи будуть у відділенні «Укрпошти». На 5 ламп розжарювання будуть обмінювати 5 LED-лам

Забрати їх можна буде протягом пяти робочих днів після підтвердження в додатку. Для цього потрібен паспорт й ідентифікаційний код. 

МАСШТАБИ ПРОГРАМИ

На першому етапі планують замінити до 500 тисяч ламп у шести регіонах України. Після цього, орієнтовно за два тижні, проєкт запустять у звичайному режимі по всій території України, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

В «Укрпошті» кажуть, що обмін лампами почнуть наприкінці січня. Їхнє постачання організують у кілька етапів протягом кількох тижнів та охоплять, зокрема, пересувні відділення в невеликих селах.

Заміна звичайних ламп на світлодіодні допоможе зекономити електроенергію та зменшити навантаження на електромережу, додає міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

newday.org.ua