Як боротися з лінню: нова японська методика

19.03.2020

Японці придумали ефективний метод боротьби з небажанням що-небудь робити. Методика носить назву “кайдзен” і займає не більше однієї хвилини на добу. 

Суть японського методу “кайдзен”

Японське слово “кайдзен” є складовим і включає в себе два інших — “кай” (“зміна”) і “дзен” (“мудрість”). Автором цієї концепції боротьби з прокрастинацією є психолог Масаакі Імаї. Метод простий: відтепер на всі справи, які вам виконувати зовсім не хотілося, вам доведеться витрачати всього хвилину. Тобто, якщо перспектива віддати заняттям спортом цілу годину викликала у вас тугу при одній лише згадці, то 60 секунд відведені на присідання, – завдання цілком здійсненне.

Пострибати на скакалці, покачати прес, зробити гімнастику для очей, позайматися йогою, почитати книжку іноземною мовою — коли час обмежений однією хвилиною, заняття не здаються вам тяжким обов’язком, а, навпаки, приносять радість і задоволення. А, як відомо, роблячи маленькі кроки, ви вдосконалюєтеся і досягаєте великих результатів.

Така методика, на перший погляд, може здатися вкрай неефективною. Адже нам вбивали в голову, що великі результати ‒ це плід великих зусиль. Японці ж оскаржують цей стереотип. На думку психолога, який розробив свою систему тренувань, програми з боротьби з лінню, що займають багато часу, можуть призвести виключно до перевтоми і навіть до нервового зриву, тоді як короткі заняття спровокують появу мотивації непомітно для вас самих.

Якщо в перші дні ви будете приділяти нелюбимим, але корисним заняттям тільки шістдесят секунд, то в подальшому вам захочеться присвячувати виконанню обов’язків дві хвилини, десять, а потім і тридцять. На зміну почуттю провини і відчуттю власної нікчемності прийде задоволення від власних маленьких перемог. І головне, не забувайте хвалити себе за кожну виконану роботу. Масаакі Імаї настійно радить: хваліть власні, нехай, навіть найнезначніші досягнення, почуття відповідальності за приємний результат додасть вам впевненості в собі. Удача – це ваша власна заслуга, результат ваших зусиль, з усвідомленням простої істини лінь відступить сама собою.

Читайте також: Віртуальні тури по світових музеях урізноманітнять дні під час карантину

newday.org.ua