Володимир Литвин: «Благодійний фонд «Майбутнє Полісся» пліч-о-пліч з лікарнями та простими людьми у цей складний час»

17.02.2021

Відомий український політик, почесний фундатор благодійного фонду «Майбутнє Полісся» Володимир Литвин розповів слухачам радіостанції NewDay FM про діяльність фонду у період пандемії коронавірусу. У багато районних та міських лікарень Житомирської області було організовано постачання кисневих концентраторів та інших необхідних речей. Також політик поділився роздумами щодо вакцинації в Україні.

-Куди маєте намір навідатися цього тижня?

-У планах Любар та Романів, щоб передати необхідне обладнання для лікарів. І ось більшість районів у такий спосіб задовольняють потреби, за допомогою нашого фонду «Майбутнє Полісся».

-Як у фонді дізнаються про потреби закладів, медичних у тому числі?

-Особисто моніторю ситуацію у регіоні. Це займає певний час, але тільки так можна відчути, що є головним, які больові точки є на тій чи іншій території.  Також інформують люди, яких я добре знаю. І, звісно ж, це звернення людей. Наприклад, коли я побував в одній лікарні, це стає відомим для інших медичних установ, вони теж просять про допомогу. Усім допомогти неможливо, але ніхто про поліщуків не подбає, якщо ми самі не зорганізуємося, і не станемо пліч-о-пліч.

-На вашу думку, наскільки ефективно в Україні працює система виявлення ковід-хворих?

-На рівні держави погано проводиться ця робота. Потрібно мобілізувати усі наявні можливості та залучити нові ресурси, щоб відпрацювати цикл дій та кроків у цьому напрямку. Тестування має стати не проблемою, а доступним рішенням для наших громадян.

-Яке ваше ставлення до заяв щодо зменшення кількості хворих на коронавірус?

-З одного боку, це дуже добре. Такими були і прогнози. Але разом з тим за минулу добу тестування пройшли 14 тисяч людей, з яких 2,4 тисячі виявились хворими. Відповідно ця робота кульгає. За час пандемії в Україні від коронавірусу померли 25 тисяч осіб – це населення невеликого міста на Житомирщині.

-Зараз найбільше питань довкола вакцинації. Як вона має проходити в Україні і коли нарешті почнеться?

-Обіцяють найближчим часом початок процесу вакцинації. Уряд прийняв рішення, що якщо на європейському рівні буде визнана безпечною та чи інша вакцина, то додаткових процедур погодження проходити в Україні не потрібно. Вакцинацію не розпочали 130 країн світу. І Всесвітня організація охорони здоров’я занепокоєна, що в умовах пандемії багаті країни будуть вирішувати в першу чергу проблеми своїх громадян, а до інших країн, серед яких і Україна, справа не дійде. Є дискусія безпечності та ефективності вакцин різних виробників. З огляду на те, які відносини зараз між Україною та Китаєм, що також виготовляє вакцину, це може бути також великою проблемою. Наразі в Україні поки не зареєстрована жодна вакцина від коронавірусу.

І додам: журнал «Економіст», британське авторитетне видання, вказує, що масова вакцинація в Україні розпочнеться у 2022-ому році або навіть у 2023-ому. Нам чекати не можна, але не можна також спокушатись на те, що будуть давати Україні як непотріб.

Читайте також: Володимир Литвин: «Люди не повинні терпіти тарифний грабунок»

newday.org.ua