В українських школах з’явиться посада “кар’єрного радника”

13.01.2020

В українських школах з’явиться посада “кар’єрного радника”, який допомагатиме старшокласникам у виборі майбутньої професії. Серед обов’язків радника буде, зокрема, пояснення тої чи іншої спеціальності, її специфіки та можливостей.

Про це повідомила міністерка освіти і науки України Ганна Новосад в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.

За її словами, учні часто обирають не те, чим би насправді хотіли займатися, але усвідомлюють це надто пізно і марнують свій час. Міністерка уточнила, що майбутні абітурієнти повинні мати можливість свідомо зрозуміти, які є професії та освітні можливості. На думку Новосад, школярам слід свідомо обирати університет і спеціальність, пише businessua.com.

Тому ми починаємо працювати над професійною орієнтацією у школах. Зокрема, хочемо зробити введення в професію, розповідати про спеціальності. Це повинно бути невід’ємною частиною програми. І починати треба десь у шостому-дев’ятому класі”, – пояснила Новосад.

Перераховані вище обов’язки будуть виконувати так звані “кар’єрні радники”. Новосад додала, що працедавці готові приходити на лекції у школи, щоб поділитися з учнями можливостями й перспективами їхніх професій.

Читайте також: Зарплату вчителям цього року піднімуть на 9%

newday.org.ua