В Україну прибула перша партія вакцини AstraZeneca

23.02.2021

У вівторок, 23 лютого, в Україну прибула 1-ша партія Covid-вакцини CoviShield. Це 500 тис. доз препарату компанії AstraZeneca.

Вантаж до аеропорту “Бориспіль” з Індії доставив літак Турецьких авіаліній. Борт з медпрепаратом вилетів з Мумбая 22 лютого та дістався Києва із зупинкою в Стамбулі. 1-шу партію препарату перевезуть на логістичний склад. Того ж дня вакцина потрапить у деякі регіони.

Нагадаємо, раніше в Україні зареєстрували першу вакцину проти коронавірусу. Це препарат CoviShield, який розробили Oxford/AstraZeneca, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Вакцину Оксфордського університету й британсько-шведської компанії дозволили для екстреного медичного застосування, пише the-village.com.ua.

Заявку на реєстрацію препарату подали 15 лютого. Швидко зареєструвати препарат вдалося через закон, який скорочує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 до п’яти робочих днів, пояснили у МОЗ.

Також Україна може отримати в межах ініціативи COVAX від 2,2 до 3,7 мільйона доз вакцин Oxford/AstraZeneca у першому-другому кварталі 2021 року. 

Вакцина Oxford/AstraZeneca виробляється на потужностях фармацевтичної компанії Serum Institute в Індії й має локальну назву CoviShield. Вона показала 70% ефективності.

Препарат розробили в Оксфорді за 10 місяців. Досліджували його на 20 тисячах волонтерів із Британії та Бразилії.

Раніше вакцину Oxford/AstraZeneca для екстреного застосування вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Євросоюз та Індія. 

У ВООЗ вважають, що вакцина вона підходить для країн із низьким і середнім рівнем доходу завдяки простим вимогам до зберігання – за температури від +2°С до +8°С.

newday.org.ua