В Україні запустили акцію з популяризації читання #Читай_досягай

21.01.2021

В Україні запустили акцію з популяризації читання. Культурні та громадські діячі й урядовці поділяться книжками, які на них вплинули, а також розкажуть, що читатимуть своїм дітям у 2021 році. До акції закликають долучитися усіх охочих й показати українцям “взаємозв’язок між читанням та життєвими здобутками і заохотити читати більше книг, щоб досягти нових звершень».

За даними Українського інституту книги за 2020 рік, серед українців лише 8% читають щоденно, 38% – раз на місяць, а 19% населення – нерегулярні читачі. Показники залишаються низькими, на рівні 2018-го року. Хоча 90% українців вважають, що читання сприяє саморозвитку, пише the-village.

«Завдяки акції ми хочемо, щоб про книги казали всюди: по телевізору, у ЗМІ, у соцмережах. З вуст авторитетних українців із великою аудиторією. Чим більше ми говоримо на тему читання – тим більше людей зможуть знайти своїх авторів та свої книги. І тоді в них з’явиться звичка читати», – пояснив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Добірки книг від учасників акції будуть зібрані під хештегом #Читай_досягай у Facebook та Instagram.

Читайте також: В Україні надрукують книгу, яку «написав» пес Гермес: як це допоможе безпритульним тваринам

newday.org.ua