В Україні незабаром може стати менше закордонних підробок взуття, одягу та побутової техніки

11.09.2019

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, де значно розширили перелік товарів, які треба вважати піратськими. Тими, які порушують права справжнього власника торгової марки, передає ubr.ua.

Пропонують заборонити завозити будь-які товари, на етикетках, бирках, вишивці, наклейках яких розміщені схожі позначення на зареєстровані торгові марки. Наприклад, Abibas. Крім того, офіційно ввести поняття піратських товарів – копій, дозволи на які не давали правовласники або уповноважені ними особи.

Необхідність внесення змін до митного законодавства щодо захисту прав інтелектуальної власності пов’язана не тільки з суворою реальністю, але і взятими Україною зобов’язаннями в рамках Угоди про асоціацію з ЄС”, – пояснює юрист Наталія Дика.

Сьогодні правовласники часто блокують поставки товарів своїм конкурентам, які нібито ввезуть контрафактний товар. Партії за загальним правилом затримуються на митниці “до з’ясування”, а імпортери втрачають гроші та час. У законопроекті всі витрати у таких випадках пропонують покласти на правовласника. Якщо товар контрафактний, втрати їм компенсує імпортер.

Фото: unn.com.ua

Читайте також: “Укрзалізниця” відмовляється від традиційних металевих підстаканників: чим їх замінять

newday.org.ua