Уродженець Житомира допомагав Ілону Маску запускати Falcon Heavy в космос

09.02.2018

6 лютого компанія Ілона Маска SpaceX успішно запустила ракету-носій надважкого класу Falcon Heavy. Це без перебільшення історична подія, всі причетні до нього люди стали героями. Один з них – уродженець Житомира Олексій Пахунов, який зіграв важливу роль в космічних пригодах SpaceX.

Він був відповідальним за успішну посадку Falcon 9 в 2015 році, а 6 лютого сидів в першому ряду Mission Control, пише ЖЖ з посиланням на ain.ua.

Олексій Пахунов народився в Житомирі, освіту здобув в Хмельницькому Технологічному університеті «Поділля» (тепер Хмельницький Національний Університет) за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі».

У 2004 році переїхав до Данії, працювати в офісі Microsoft в Копенгагені. До цього також встиг пожити і попрацювати в Румунії. У 2006 році перевівся в команду Windows Kernel і переїхав в Редмонд, штат Вашингтон. Потім працював в одній з груп Microsoft Research. А в 2012 році перейшов в Google, де працював над Chrome Remote Desktop.

Олексій поїхав з України на початку 2000-х і сьогодні цурається розмов про політику, намагаючись по можливості уникати навколополітичних тем. «Головним чином через вкрай низький ККД подібних суперечок. А вже після подій останніх років – так і поготів», – підкреслює він.

Відзначимо, що дружина Олексія, Таня, викладає українську мову в українській школі в Лос-Анжелесі.

В середині 2013 року з Олексієм зв’язався рекрутер зі SpaceX і зробив йому пропозицію, від якої українцеві було складно відмовитися: «Я міг поєднати два своїх улюблених хобі: програмування і космос», – згадує Пахунов. Сьогодні він працює старшим розробником ПО в групі Flight Software, SpaceX.

До того моменту компанія була вже занадто великою і з Ілоном Маском Олексій інтерв’ю не проходив. Особисто з засновником і головним виконавчим директором компанії він перетинався всього кілька разів. «Перший – на товариських посиденьках в ресторані, другий – в досить стресовій обстановці, коли потрібно було швидко прийняти складне рішення. Посиденьки в ресторані мені сподобалися більше», – зізнається Олексій.
 
У команді Олексія Falcon Software працює близько десяти чоловік. Вони пишуть код для ракет і наземної інфраструктури. У польоті і системах, обслуговуючих політ, використовується С ++ і Linux. У менш критичних системах – широко використовується Python і інші мови.

За словами Олексія, від будь-якого іншого коду ПО для Falcon відрізняється високими вимогами до надійності і передбачуваності поведінки.

«Якщо Word або сторінка в браузері можуть впасти з мінімальними наслідками, то на ракеті це загрожує багатомільйонними втратами і можливими людськими жертвами. Це впливає на архітектуру, способи обробки даних і стиль написання коду», – пояснив Пахунов.

Режим роботи інженерів SpaceX дійсно жорсткий, хоча Пахунова це, схоже, не бентежить. «Час на відпочинок і особисте життя залишається, хоча, якщо ви запитаєте мою дружину, вона зі мною не погодиться. У SpaceX легко працювати хоч цілодобово», – говорить він. У компанії намагаються організувати робочий процес таким чином, щоб звести позаурочну роботу до мінімуму, але повністю виключити її не вдається.

Як ми повідомляли, нещодавно Олексій проводив екскурсію в SpaceX для Святослава Вакарчука.

«Космічні залізяки і хороша кава справили на Святослава незабутнє враження. Серйозно, у нас безкоштовний еспресо-бар, де бариста варять каву з ранку до вечора. Черга охочих не закінчується ніколи», – написав Пахунов в своєму блозі.

12

spacex_vakarchuk-576x1024

SpaceX_Mission_Control_in_Hawthorne_CA