Українці побачать перший вітчизняний фентезі-серіал, який знімали на Житомирщині

04.03.2020

В Україні створили перший фентезі-серіал “Слов’яни”, який ґрунтується на традиціях і мітології давніх слов’ян, повідомляє Нове українське кіно.

12-серійний художньо-історичний телесеріал з елементами фентезі – це проєкт спільного виробництва України та Словаччини. За словами творців, це перший  український серіал, в основі якого лежать традиції та міфологія давніх слов’ян. 

Події відбуваються у VII столітті та розгортаються паралельно у двох слов’янських поселеннях: городищі землеробів Фурнау та схованому високо в Карпатах селищі мисливців і пастухів Великий Стіл, де живе головна героїня – юна травниця Драга.

Дівчина-сирота має магічні здібності. Вона шукає спосіб урятувати брата, проте одного разу в лісі знаходить пораненого незнайомця, який втратив пам’ять. Драга рятує чужинця, разом вони намагаються дізнатися про його минуле.

Але чим більше дізнаються герої, тим сильніша небезпека загрожує мешканцям слов’янських поселень. Мирні люди змушені перетворитися на воїнів, щоб дати відсіч давнім і грізним ворогам – кочівникам-аварам.

Головну жіночу роль зіграла українка Поліна Носихіна. Також у серіалі залучені українські та словацькі актори: Юрай Лой, Томаш Машталір, Макар Тихомиров, Анна Адамович, Олексій Тритенко, Душан Цінкота, Олександр Мавріц, Олег Мосійчук, Яна Квантікова, Анди Гриц, Тетяна Міхіна, Олександр Рудинський, Зузана Фіалова, Ольга Ясинська, Євгенія Шимшир’ян, Руслан Сенічкін та інші.

Здебільшого зйомки відбувалися в Житомирській області поблизу сіл Дениші та Тригір’я. У серіалі глядачі побачать давньослов’янські обряди, реконструйовані вченими-фольклористами, та почують (в українській версії) фрагменти замовлянь, записаних від найстарішої жительки України Христини Нагорної (1900-2017).

Цікавим фактом є те, що постановник трюків серіалу, словацький каскадер Роман Янкович, має досвід роботи зі Стівеном Спілбергом, а його колега, Матуш Лайчак, задіяний у бойових сценах серіалу, працював над трюками в американському телесеріалі “Гра престолів” та британському серіалі 2020 року “Дракула”.

Серіал “Словʼяни” переміг у пітчингу “патріотчиих фільмів” міністерства культури України у 2018 році. Загальний бюджет картини – 3,6 мільйона євро, з яких майже мільйон дала держава. Українці побачать серіал уже цьогоріч.

Українська прем’єра відбудеться у 2020 році.

Фото: www.cinema.in.ua

Читайте також: В Олевську знімали документальний фільм

newday.org.ua